Про які загрози повідомлятиме система оповіщень, яку тестували

У пʼятницю, 23 вересня, Державна служба з надзвичайних ситуацій завершила тестування системи оповіщення. Ця система наразі покриває 67% абонентів в Україні. Про це розповів на брифінгу заступник голови ДСНС Роман Примуш, пише «Громадське». 

Після завершення тестування люди отримуватимуть сповіщення, які будуть стосуватися безпосередньо загроз життю. Їх будуть надсилати органи влади на місцях: зараз це військово-цивільні адміністрації, після завершення воєнного стану – обласні держадміністрації.

Сповіщення стосуватимуться абсолютно різних загроз: від метеорологічних явищ (буревії, лісові пожежі) до хімічних загроз, якщо поруч є хімічні підприємства, на яких сталися викиди.

«Це можуть бути загрози радіаційних викидів, зокрема для населення, яке проживає в 30-кілометровій зоні спостереження навколо атомних станцій. Це може бути термінова евакуація на деяких територіях», – розповів Примуш. 

Людям надсилатимуть повідомлення з назвою загрози та інструкцією дій. За словами Примуша, інструкції будуть короткі, оскільки багато інформації у повідомлення не поміститься. Натомість людині можуть повідомити, де шукати додаткову інформацію.

На початку тестування система покривала 41% абонентів, зараз – 67%. За словами Примуша, недоліки є зі старими моделями телефонів. Наприклад, частина кнопкових 2G отримує сповіщення, частина – ні.

Нагадаємо, що у вересні на Львівщині почали тестувати нову систему оповіщень про загрози, однак люди скаржилися, що вона має досить специфічний та гучний звук. У коментарі Tvoemisto.tv речник ГУ ДСНС у Львівській області Віталій Туровцев повідомляв, що змінювати цей сигнал не будуть. Такий сигнал потрібен для того, щоб розрізняти його з-поміж усіх інших сповіщень у телефоні, тому він і надалі таким залишиться.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.