Через війну та мобілізацію українським жінкам важко знайти собі партнера, пише New York Times і цитує розповіді українок.
Джерело: ВВС. Україна.
Водночас чоловіки часом відмовляються від стосунків через невизначеність і психологічні проблеми.
Хаос у романтичній сфері
35-річна Катерина Байрачна, директорка з маркетингу одного з київських брендів одягу зустрічалася із солдатом. Але потім його відправили на передову.
Інший чоловік, з яким вона листувалася, уникав стосунків, бо побоювався, що його скоро мобілізують.
Повномасштабне російське вторгнення дуже змінило майже всі сторони повсякденного життя в Україні. Дві третини українців втратили родичів або друзів.
Війна також посіяла хаос в сфері романтичних знайомств, зазначає видання. Десятки тисяч чоловіків загинули. Інші – в окопах. Хтось утік із країни, а хтось ховається вдома від ТЦК.
У містах на кшталт Києва кількість чоловіків відчутно скоротилася. У деяких селах через мобілізацію не лишилося майже нікого.
“Тепер дуже невеликий відсоток чоловіків готові і хочуть заводити стосунки”, – зазначає Маргарита Стельмахова, українська психотерапевтка і сексолог.
Через війну багато солдатів відчувають сильний стрес, і це ускладнює близьке спілкування, вказує експертка.
З іншого боку, деякі жінки побоюються зустрічатися з військовими, тому що їхня психіка може бути дуже травмована і тому, що вони можуть у будь-який момент загинути.
Чи допомагають нові формати знайомств
Війна змушує дівчат шукати чоловіків там, де вони раніше цього не робили, – ходити на спід-дейтинги (формат швидких побачень, де на знайомство відводиться кілька хвилин).
Однак і на спід-дейтинги приходить менше чоловіків, ніж раніше.
“Вони налякані й не хочуть виходити з дому. Просто сидять там і ховаються”, – пояснює 38-річна Аліна Самусєва, організаторка заходів для офлайн-побачень. Вона пов’язує це з мобілізаційною кампанією, яка триває в Україні.
Змінилися чоловічі анкети і в додатках для знайомств. Багато чоловіків у військовій формі, з протезами.
Часто з’являються іноземці, які працюють в гуманітарних міжнародних організаціях. Є анкети іноземних військових, які приєдналися до ЗСУ.
Чоловіки виглядають “дуже пригніченими і втомленими”, каже Катерина Байрачна. Вона та інші жінки визнають, що настрій у них похмурий, і мало хто готовий до стосунків.
Війна дається взнаки, підкреслює NYT.
24-річна Олена Актисенко, маркетологиня з Києва, яка шукає довгострокових стосунків, розповіла, що її листування в Tinder часто закінчується нічим.
“Я запитую: Що відбувається? А вони відповідають: Я не знаю, що буде завтра або через два роки. У країні – війна”.
Актисенко каже, що приблизно кожен п’ятий чоловік, з яким вона познайомилася в Tinder, був солдатом, але вона ні з ким з них не спілкувалася. “Вони хоробрі, вони герої, – пояснює дівчина, – але з огляду на ситуацію, починати стосунки з ними занадто ризиковано”.
22-річна Марина Пильча згадала, як військовий, з яким вона колись зустрічалася, припинив їхні стосунки після поранення. Він сказав: “У Києві можна знайти когось кращого за мене”.
“Це було дуже боляче”, – зізнається дівчина.
Кілька українок, які виїжджали за кордон після початку війни, розповіли, що зустрічатися з іноземцями, яким не загрожує війна, було “набагато простіше”.
Катерина Байрачна, яка часто подорожує за межі України, каже, що її вражає нинішня подвійна реальність.
“Чому наші чоловіки мають так страждати, коли жінки можуть просто виїхати за кордон і випити мартіні в Мілані?”
Ідеологічні розбіжності
Війна також посилила ідеологічні розбіжності, вказує видання.
Деякі жінки відмовляються зустрічатися з “ухилянтами”, звинувачуючи їх в “непатріотичності”.
Часто можна зустріти жіночі анкети, де написано, що їх не цікавлять російськомовні.
Після того як під час спід-дейтингу чоловік підсів за столик до 27-річної Юлії Ковтун і сказав, що говоритиме тільки російською, вона п’ять хвилин просто мовчала – до зміни партнера.
“Я шукаю когось, хто поділяє мої цінності та підтримує мовне питання”, – пояснила Юлія, чиї бабуся і дідусь у 1940-ві брали участь у націоналістичних рухах за незалежність України.
Згідно з даними уряду України, минулого року в країні зафіксували рекордно низьку за останні 10 років народжуваність. Статистика щодо нових шлюбів теж просіла – другий найгірший результат за останні 10 років.
Кохання не зникло з України
Тут, як і раніше, зав’язують романи і святкуються весілля, пише NYT.
У популярному київському клубі “Форсаж” вирує нічне життя. 22-річна Марина Пильча каже, що практично не було ночі, коли б до неї не підійшов чоловік у клубі. Однак вона “дуже вибіркова в цьому питанні”, додає дівчина.
Знайомства у форматі швидких побачень теж допомагають. Для Сергія Чуйкова, 38-річного солдата, який втратив ногу на фронті, це – “ковток свіжого повітря” порівняно з ситуацією в армії.
За його столом – розслаблена атмосфера. Він і жінка, що сидить навпроти, кажуть, що раді знайти місце, де можна зустрітися з людьми і ненадовго забути про суворі реалії війни, відключення світла та інші пробреми.
Більшість зустрічей Чуйкова супроводжувалися сміхом, посмішками і пильними поглядами. У підсумку більше десятка жінок захотіли зустрітися з ним знову, а він зацікавився дев’ятьма.
“Мені не потрібно приходити вдруге, тому що сьогодні і так багато симпатичних дівчат, – з усмішкою каже Чуйков. – Цього більш ніж достатньо”.
Підтримайте проект на Patreon