Понеділок, 4 березня

Українці назвали найбільш значущі події за останні 27 років

До подій, що вплинув на образ нашої країни, віднесли Майдани і конкурси

Українці назвали найбільш значущі події в країні за роки незалежності. Результати показали, що спортивні і музичні форуми для народу не менш важливі і цінні, ніж політичні рубежі.

Вибір народу

Автори дослідження з компанії Kantar TNS опитали 2,5 тис. українців. В результаті найважливішим за останні чверть століття в іміджевому плані для 23% респондентів стало Євро-2012. Другим в списку опинився Євромайдан 2014 року (21%). А ось Майдан 2004-го впливовим в плані іміджу назвали всього 4%.

Трохи більше 15% українців вважають, що позитивний ефект для України був від пісенного конкурсу Євробачення, що відбувся в минулому році. Євробачення, яке принесла нам Руслана в 2005-му, таким вважають тільки 6% опитаних.

Замикають рейтинг прийняття Конституції в 1996 році (7%) і проголошення незалежності (0,2%, п’ять осіб). Нарешті, 21% опитаних не змогли назвати жодної події, яка б додала Україні престижу.

Властивості мозку

Психолог Ірина Данченко вважає, що найбільш іміджевою подією стало Євро-2012 через свій статус.

“Футбол у нас найпопулярніший вид спорту, а чемпіонат Європи – поки наймасштабніша футбольне подія, яку приймала наша країна і за якою спостерігали мільйони наших співвітчизників. Я навіть здивована, чому ніхто не згадав про травневий фінал Ліги чемпіонів.

Так влаштований мозок людини – ми виділяємо масштабні позитивні події. Цим можна пояснити і велику кількість тих, хто найбільш позитивним назвав Євромайдан – це була неймовірно масштабна подія, в рамках якої звучали позитивні меседжі для людей”, – пояснює фахівець.

На думку Данченка, велика кількість тих, хто – це політично нейтральні люди. Вона зазначає, що це ті українці, які в передвиборній соціології традиційно не можуть визначитися зі своїм кандидатом.

Аукціон

Міністерство інформаційної політики України (МІП) намагається покращувати імідж як всередині країни, так і за її межами. На сайті системи електронних держзакупівель Prozorro актуальні два тендери на загальну суму в 171 млн грн.

З них за 26 млн грн міністерство планує закупити рекламу іноземною телебаченні. Ще 146 млн грн чиновники хочуть витратити для підняття іміджу нашої країни на українських телеканалах. Дедлайн подачі заявок – 31 грудня. А минулого місяця закінчився схожий аукціон на 4 млн грн, в рамках якого МІП закупить рекламу на провідних радіостанціях країни.

Джерело: Сьогодні

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.