Інсульти та інфаркти помолодшають на 10-15 років, – МОЗ

У Міністерстві охорони здоров’я України прогнозують, що категорія людей, у яких зустрічаються хвороби серцево-судинної системи, буде молодше років на 10-15

Про це міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко сказав в етері телемарафону, передає Укрінформ.

“Щодо серцево-судинних захворювань, то це одна з топтема, над якою ми наразі працюємо, щоб бути готовими до тих викликів, які нас будуть (очікувати, – ред.) після перемоги України. Інсульти і інфаркти у нас значно помолодшають, років на 10-15. Тобто, категорія людей, у яких зустрічаються ці хвороби, буде набагато молодша”, – наголосив він.

Очільник МОЗ також додав, що у четвер, 8 грудня, відбулася чергова міжсекторальна зустріч за Національною програмою психічного здоров’я.

“На ній ми вчергове показали й існуючі потреби, і потреби, які нас очікують після нашої перемоги. Саме по ментальному здоров’ю скажу, що десь орієнтовно 10 мільйонів людей будуть потребувати психологічної допомоги. І ми до цього наразі готуємося, щоб потім це не стало окремими викликом”, – зауважив Ляшко.

У МОЗ готуються і до зростання кількості онкологічних хвороб. За його словами, серед факторів, які ускладнюють раннє виявлення і проведення скринінгу – і два роки коронавірусу, і повномасштабна війна з РФ проти України, яка триває вже 10 місяців.

“І ми також маємо підготувати і нашу онкологічну службу, щоб адекватно реагувати на зростання кількості онкологічних захворювань”, – уточнив міністр.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.