Вівторок, 21 березня

Чому з віком організм починає гірше переносити холод

Різні фізичні зміни, що відбуваються з організмом у міру віку, впливають на чутливість до холоду.

Джерело: UKRHEALTH.

Погіршення кровообігу. З віком кровоносні судини тіла стають менш гнучкими та менш здатними підтримувати активний кровотік. Насамперед знижується кровообіг периферичних ділянок, і тому починають частіше і сильніше мерзнути руки та ноги, пише UpWorthy.

Витончення шкіри. З наближенням старості змінюється структура шкіри. Вона складається з різних шарів, найнижчим є шар, де тіло зберігає жир. Цей шар жиру є не лише енергетичним резервом організму, а й утеплювачем. З віком товщина цього шару шкіри зменшується, а отже, зменшується і товщина ізолюючого шару жиру. В результаті наше тіло втрачає тепло швидше, ніж раніше.

 

Уповільнення метаболізму. Чим старшою стає людина, тим гірше працює її метаболізм – це означає, що тіло витрачає на виробництво енергії менше калорій. Гірше виробляється енергія – менше тепла, це також пояснює, чому з віком організм починає гірше переносити холод.

Медичні причини. Захворювання серця та щитовидної залози, анемія, діабет – існують різні захворювання, які впливають на кровообіг, і схильність до них посилюється з віком. Наприклад, пошкодження нервів, наприклад, спричинене діабетом, сприяє сильнішому відчуттю холоду, особливо в руках та ногах. Також з настанням старості ми стаємо більш схильними до розвитку патологій, що підвищують ризик гіпотермії, тобто падіння температури тіла.

Прийом ліків. Чим старшими стають люди, тим більше виникає причин приймати ліки. Деякі з них, зокрема, ліки від високого кров’яного тиску можуть викликати охолодження в руках і ногах.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.