Жовква перемогла у конкурсі «7 чудес України»

Жовківський замок

Жовківський замок

Про місто знімуть історичний фільм

У середу, 9 листопада, у Києво-Печерській лаврі відбулася церемонія нагородження переможців акції «7 чудес України: історичні міста та містечка». Замість семи, журі обрало десять міст-переможців, про які у 2017 році знімуть історичні фільми.

«Реально переможцями цієї акції є 10 міст (7 основних позицій та 3 спецномінації, – ред.), оскільки про них в наступному році знімуть фільми та виготовлять різноманітну поліграфічну продукцію. Таким чином, інформаційна та просвітницька кампанія туристичної привабливості цих 10 міст триватиме і протягом наступного року», – зазначають організатори на сайті проекту.

Акція стартувала у березні 2016 року. 1 червня серед усіх заявок на участь від представників місцевих громад, громадських організацій, туристичних компаній, вищих навчальних закладів тощо оргкомітет відібрав 21 фіналіста, які протягом літа-осені мали можливість презентувати свої міста, щоб позмагатися за звання переможця.

За сумою результатів інтернет-голосування, яке проводилось на сайті проекту, та анкетування експертів оргкомітет визначив такі міста-переможці в акції «7 чудес України: історичні міста та містечка», список склали у алфавітному порядку:

Бердянськ (Запорізька обл.)

Біла Церква (Київська обл.)

Галич (Івано-Франківська обл.)

Диканька (Полтавська обл.)

Канів (Черкаська обл.)

Ніжин (Чернігівська обл.)

Хуст (Закарпатська обл.)

Також визначили три спецномінації для міст, що мають значний туристичний потенціал і зацікавленість місцевої громади у розвитку своїх населених пунктів:

Бердичів (Житомирська обл.)

Жовква (Львівська обл.)

Теребовля (Тернопільська обл.)

У попередні роки уже провели чотири етапи конкурсу «7 чудес України». Зокрема, визначили «7 історико-архітектурних чудес України» (2007 рік), «7 природних чудес України» (2008 рік), «7 чудес України: замки, фортеці, палаци» (2010 рік) та «7 чудес Києва» (2013 рік). За результатами яких відзняли 40 фільмів про міста-переможці, коштом фонду «Рідна країна».

zaxid.net

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.