Завтра у Львові прощатимуться з трьома Героями. Що про них відомо

У вівторок, 27 вересня, Львів прощатиметься з трьома військовослужбовцями – Іваном Ковальським, Мирославом Литвином та Романом Матвіясом, які захищали Україну на передовій. Чин похорону відбудеться о 10:00 у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла, поховають воїнів на Личаківському кладовищі.

Джерело: Tvoemisto.tv.

Після чину похорону, о 10:30 розпочнеться міська церемонія прощання на площі Ринок. Маршрут похоронної процесії: Гарнізонний храм свв. апп. Петра і Павла УГКЦ (вул. Театральна, 11) – пл. Катедральна – пл. Ринок (міська церемонія прощання) – вул. Руська – вул. Підвальна – вул. Володимира Винниченка – пл. Соборна – вул. Пекарська – вул. Шімзерів – вул. Мечникова – Личаківський цвинтар. На будівлях вздовж маршруту колон вивісять синьо-жовті прапори з жалобною стрічкою.

Мешканців Львова закликають долучитись до церемонії прощання та утриматися в цей час від проведення розважальних заходів та святкувань.

Біографічні довідки

30-річний львів’янин Іван Ковальський навчався у середній загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №47 міста Львова. Закінчив Національний університет «Львівська політехніка», здобув кваліфікацію бакалавра з транспортних технологій. У 2014 році закінчив університет за спеціальністю «Організація і регулювання дорожнього руху».

У 2010 році вступив на строкову службу до внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ, перебував у складі 2-ї окремої Галицької бригади Західного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України.

У 2022 році вступив до лав 95-ї окремої десантно-штурмової бригади Десантно-штурмових військ Збройних Сил України. У серпні 2022 року проходив військові навчання у Сполученому Королівстві.

Із початком повномасштабного вторгнення Іван Ковальський боровся із окупантами у складі 80-ї окремої десантно-штурмової бригади Десантно-штурмових військ Збройних сил України. Брав участь у наступальних діях на харківському напрямку. У Героя залишилися батьки.

34-річний мешканець села Великих Грибовичів Мирослав Литвин навчався у Великогрибовицькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів Жовківської районної ради Львівської області. Згодом здобув професійно-технічну освіту за спеціальністю «механік».

Після завершення навчання проходив службу у військах протиповітряної оборони у Києві. У мирний час спільно з братом займався сімейним бізнесом, був малярем-штукатуром.

У 2015-2016 році виконував бойові завдання в зоні проведення Антитерористичної операції у складі Національної гвардії України. Опісля повернувся до цивільного життя, вів власний блог під псевдонімом «Олександр Сніжко».

Із початком повномасштабного вторгнення росії боронив державу у лавах 80-ї окремої десантно-штурмової бригади Десантно-штурмових військ Збройних сил України. У Героя залишилися батько, старший брат та сестра.

35-річний львів’янин Роман Матвіяс, який проживав у селі Гряда Львівського району, навчався у Куликівському опорному закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Куликівської селищної ради та Великогрибовицькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів Жовківської районної ради. Вищу освіту здобував у ЛНУ імені Івана Франка та Львівському національному університеті природокористування.

У 2004-2005 роках проходив військову службу у складі 79-ї окремої десантно-штурмової бригади Десантно-штурмових військ Збройних сил України. Згодом протягом 6-ти років працював у правоохоронних органах.

У 2014-2015 роках захищав Україну у лавах 80-ї окремої десантно-штурмової бригади Десантно-штурмових військ Збройних сил України. Після повернення до цивільного життя працював у товаристві з обмеженою відповідальністю «Нова Пошта».

Із початком повномасштабного вторгнення російської федерації повернувся до лав 80-ї бригади. У Героя залишилися мати, брат, бабуся та дві тітки.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.