Вівторок, 3 жовтня

За місяць на Львівщині через борги відключили газ майже 5000 споживачам

З серпня, відколи знову дозволили відключати боржників, від житлово-комунальних послуг, декілька тисяч споживачів у Львівській області залишились без газопостачання. За вересень через борги газ відключили близько п’яти тисячам споживачів. Про це у коментарі “Еспресо.Захід” повідомив комерційний директор АТ “Львівгаз” Олег Вінцюк.

Попри те, що “Львівгаз” є газорозподільною компанію, а купують газ мешканці Львівщини переважно у “Львівгаз збуту”, “Нафтогазу” чи будь-якого іншого постачальника, саме працівники “Львівгазу” відключають газ боржникам.

“Ми як газорозподільна компанія маємо договори з постачальниками природного газу в частині відключення або відновлення газопостачання. Тому що не усі газопостачальні підприємства мають спеціалістів, які безпосередньо можуть це робити, – каже Олег Вінцюк. – Відповідно до чинного законодавства, постачальник надає спочатку попередження споживачу, а потім доручення газорозподільній компанії на відключення. Якщо споживач не здійснив оплату відповідно до попередження постачальника, газорозподільна компанія змушена припинити подачу природного газу споживачу”.

Якщо газ таки відключили через борги, то домовлятись про відновлення газопостачання треба не з “Львівгазом”, а з постачальником (“Львівгаз збутом” чи “Нафтогазом”).

Щодо побутових споживачів. За моєю інформацією за вересень місяць близько п’яти тисяч споживачів відключили від газопостачання. Відповідно, коли споживач вирішить питання щодо погашення заборгованості з постачальником, постачальник надає доручення “Львівгазу” на відновлення постачання.

“Це може бути як повне погашення заборгованості, так і часткове погашення з укладанням угоди реструктуризації заборгованості. Але як тільки ми отримуємо до на відновлення, наші працівники виїжджають на місце і відновлюють газопостачання. У такому разі споживач за послуги з відключення і відновлення газопостачання не сплачує, – каже Олег Вінцюк. – Згідно чинного законодавства, якщо область перебуває у “червоній” зоні, то ми не маємо права здійснювати відключення від газопостачання через борги. На жаль, показники захворюваності невтішні і Львівщина має усі шанси знову потрапити у “червону зону”. Ми сподіваємось, що навіть у “червоній зоні” споживачі вчасно розраховуватимуться як за спожитий газ, так і за розподіл. Адже відключення – не єдиний шляхи роботи з боржниками. Є ще досудові повідомлення. Якщо люди не реагують на такі повідомлення, ми передаємо справу до суду. Тоді заборгованість стягують у судовому порядку, але при цьому боржнику доводиться сплатити не лише борг, але й судовий збір тощо. А це понад 2000 тисячі гривень додатково. Тому в інтересах споживачів не доводити справу до суду”.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: