За минулий рік Львівщина на понад 15% скоротила споживання газу

У 2015 році ПАТ «Львівгаз» протранспортувало споживачам Львівської області приблизно 1,3 млрд. м. куб. газу, що на 237 млн., або на понад 15% менше, аніж у минулому році. Через значне скорочення споживання газу за підсумками минулого року компанія отримала збитки у розмірі понад 260 млн. грн. Як результат, відсутність коштів гальмує плани підприємства щодо подальшого розвитку клієнтського сервісу та підвищення якості обслуговування споживачів.

 

За свої послуги із транспортування природного газу до споживачів підприємство отримує фіксований тариф, який становить всього 86 копійок від кінцевої ціни газу 7,188 грн. Розмір цього тарифу встановлюється державою, виходячи із річного обсягу транспортування блакитного палива для споживачів Львівської області. Через суттєве скорочення споживання газу серед усіх категорій споживачів, зменшується також тарифна виручка підприємства. Ці кошти – єдине джерело фінансування поточної діяльності компанії. Мова йде передусім про заходи пов’язані з безпечним та безперебійним транспортуванням блакитного палива по території області. Зокрема такі, як ремонт та заміна газових мереж, забезпечення роботи аварійних служб, виконання заходів з обліку газу, та ін.

«Тариф на транспортування сьогодні прив’язаний до обсягу газу, використаного споживачами. В результаті, через його скорочення, зменшується надходження коштів для підтримки газового господарства регіону. Зокрема, фінансування заходів з реконструкції та заміни газових мереж області, де вже понад 4 тис. км. труб з вичерпаним терміном експлуатації. А це безпосередньо позначається на безпеці самих же споживачів», – розповів перший заступник голови правління ПАТ «Львівгаз» Володимир Король.

Через різке скорочення споживання газу, підприємство отримало значні збитки за підсумками 2015 року. Від’ємний фінансовий результат компанії гальмуює плани щодо подальшого розвитку клієнтського сервісу та підвищення якості обслуговування споживачів. Наприклад, впровадження додаткових телефонних ліній, створення або розширення центрів обслуговування та ін.

Аби в подальшому уникнути ще більшого поглиблення кризи у газовій галузі регіону, необхідно привести систему тарифоутворення на послуги із транспортування блакитного палива відповідно до європейського взірця. Зокрема, щоб тарифи на транспортування газу розподілялися рівномірно впродовж року та не залежали від обсягу енергоресурсу, використаного споживачами.

Найбільше скорочення у використанні газу зафіксовано серед промислових споживачів та населення – 19% та 18% відповідно. Водночас бюджетні організації та теплопостачальні підприємства зменшили споживання на 14%.

 

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.