Як вберегтися від удару блискавки. П’ять правил безпеки

У Львові 1 серпня пройшов буревій, який повалив у місті понад 70 дерев і призвів до трагічної загибелі дівчини з хлопцем у Стрийському парку. Тvoemisto.tv розпитало у речника Головного управління ДСНС України в Львівській області Ігоря Куруса, як поводитися під час негоди і вберегтися від блискавки.

  • Перебуваючи під час грози вдома, слід закрити всі вікна та двері у помешканні, щоб не було перетягу. Також варто вимкнути з мережі електроприлади та перебувати подалі від них.
  • Якщо гроза вас застала на вулиці, слід триматись подалі від розлогих дерев, ліній електропередач, рекламних щитів, а також від фасадів будинків.
  • Якщо ви перебуваєте на відритій площині, слід знайти помешкання, щоб сховатися.
  • Коли їдете на велосипеді чи мотоциклі, варто зійти з транспортного засобу і в жодному разі не продовжувати рух. Перебувати у салоні автомобіля безпечно, проте поки перечікуєте негоду, опустіть антену.
  • Пам’ятайте, що під час грози мобільні телефони притягують блискавку, тому їх варто вимкнути.

Нагадаємо, що вчора Львовом пройшов буревій. Унаслідок негоди у Львові в парках повалило 10 дерев, стався 31 обрив зовнішнього освітлення, пошкодило 8 авто, 2 дахи і 1 МАФ. Також впав один рекламний щит. Водночас у Стрийському парку через негоду стався трагічний випадок: на двох людей, які сиділи на лавці, упало дерево. Молоді хлопець і дівчина від отриманих трамв загинули. Обставини з’ясовують.

Причиною обвалу дерева у Стрийському парку, унаслідок чого загинули молоді хлопець та дівчина, імовірно, став удар блискавки у сусіднє дерево.

Юлія Свірчинська

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.