Вівторок, 28 травня

УПЦ (МП) звинуватила заступника голови Львівської облради у розпалюванні релігійної ворожнечі

Володимир Гірняк заявив про намір видати посібник з юридичними порадами для релігійних громад про вихід з УПЦ (МП)

В УПЦ (МП) заявили, що наміри заступника голови Львівської облради Володимира Гірняка видати посібник про вихід з-під церковного підданства московському патріархату, розпалюють релігійну ворожнечу, повідомляє zaxid.net.

Володимир Гірняк

У поширеній 17 листопада заяві голови юридичного відділу УПЦ (МП) протоієрея Олександра Бахова вказано, що Служба безпеки України не висувала УПЦ (МП) жодних претензій, то ж заяви Володимира Гірняка є наклепом і перевищенням службових повноважень.

«Це втручання у внутрішні справи релігійних громад УПЦ. Ці заяви є дискримінаційними, бо, за словами заступника голови облради, одна парафія погана, а інша – добра і всі повинні туди переходити. Тут порушується право на свободу віросповідання. Людині конкретно вказують, де молитись і до якої церкви належати. І для цього ще й методичку дають», – йдеться у заяві Олександра Бахова, яку наводить Центр інформації УПЦ.

Протоієрей Олександр Бахов вважає, що заступник голови Львівської облради Володимир Гірняк просто намагається заробити «політичні дивіденди на наступні вибори».

«Якщо цей чиновник вважає, що релігійні громади УПЦ на Львівщині якимось чином порушують закон, нехай звертається до правоохоронних органів, а не займається популізмом. Не можна зводити наклеп і безпідставно звинувачувати релігійні громади лише на підставі приватного переконання, заробляючи якісь політичні дивіденди на наступні вибори. Це є перевищення повноважень і втручання у внутрішні справи релігійних громад. Тим більше, що СБУ не пред’являла жодних претензій до діяльності парафій УПЦ на Львівщині», – заявив Олександр Бахов.

Він також додав, що слова Володимира Гірняка можуть погіршити міжконфесійні стосунки в регіоні.

«Давайте говорити правду. Якщо чиновник закликає переходити від УПЦ, яку він вважає московською, до незаконної, невизнаної цілим світом так званої Церкви Київського Патріархату, то він вводить в оману віруючих. І тоді люди мають знати правду про так звану Церкву Київського Патріархату, що ця Церква, куди ви переходите, є незаконною, неканонічною, невизнаною в цілому світі. Ви маєте право на вибір, але і це треба теж враховувати, що у випадку переходу до КП, ви не маєте Таїнства Причастя, не будете хрещені, будете не вінчані і не поховані», – йдеться в заяві священика УПЦ (МП).

Опублікована Центром інформації УПЦ заява Олександра Бахова є реакцією на слова Володимира Гірняка про наміри за власні кошти видати інструкцію для громад, які бажають вийти з-під церковного підданства московському патріархату.

Сам Гірняк про це заявляв на почату листопада: «Збираюсь своїм коштом видати посібник, де буде зазначено про те, які документи треба підготувати, якщо громада вирішить змінити церковне підданство. Ці речі мають бути в межах чинного законодавства. Тут не можна «працювати сокирою», не можна ламати щось. Але проводити просвітницьку роботу потрібно. Ми повинні зробити все можливе, аби утверджувати Україну – це перше. І друге – не дозволяти російських провокацій».

За його даними, на Львівщині діють 59 релігійних громад московського патріархату, сім з яких зареєстровані безпосередньо у Львові.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.