У Львові вперше знесуть незаконну 7-поверхівку

1136
У Львові вперше знесуть незаконну 7-поверхівку

Учора, 18 грудня, Восьмий апеляційний адміністративний суд ухвалив рішення про знесення багатоповерхівки на вул. Личаківській, 259.

Це остаточне рішення, яке набирає законну силу і підлягає до виконання, розповів у коментарі Tvoemisto.tv керівник юридичного відділу Інспекції ДАБК у Львові Святослав Кіндратів.

«Міська інспекція ДАБК набула повноважень у 2016 році, і з того часу ми займаємось цим самочинно збудованим об’єктом. Спочатку подали позов у Личаківський районний суд Львова. У 2017 році суд постановив знести будівлю — задовольнив наш позов повністю. Але «Лідер-Моноліт» (забудовник — ред.) оскаржив це рішення в обласному апеляційному суді, потім справу розглядав Верховний суд, потім Восьмий апеляційний суд, що ухвалив остаточне рішення. У принципі, воно може бути оскаржене в касаційній інстанції, але це рішення вже набирає законну силу і підлягає до виконання», — каже Святослав Кіндратів.

Далі, за його словами, суд підготує виконавчий лист, що Інспекція ДАБК передасть у виконавчу службу, яка і займеться виконанням рішення.

«Переговорів з забудовником бути не може — будівництво є самочинним, там немає містобудівних умов та обмежень, проектної документації, але є порушення Генплану Львова. На тій ділянці раніше передбачали малоповерхову забудову», — додає юрист.

Водночас щодо термінів виконання рішення він зорієнтувати не може.

«Щойно матимемо виконавчий лист — одразу відправимо його у виконавчу службу, а далі діятиме вона. Вони звернуться у якусь будівельну фірму, що може це знести і має ліцензію на відповідні роботи. І тоді буде зноситись. Сподіваємось, це буде якнайшвидше», — Святослав Кіндратів.

Щоб розпочати процес, місто також має забезпечити авансовим платежем виконавчу службу, а коли та складе кошторис на роботи — оплатити його.

«Після завершення виконавчого провадження виконавча служба стягує всі ці гроші з боржника — з «Лідер-Моноліту», — пояснюють в Інспекції ДАБК.

За даними сайту про новобудови ЛУН, на Личаківській, 259 у Львові будувався семиповерховий будинок на 42 квартири економ-класу, а зараз будівництво заморожене.