п`ятниця, 21 червня

У Львові урочисто відкрили вулицю Івана Вакарчука

Сьогодні у Львові урочисто відкрили вулицю Івана Вакарчука – доктора фізико-математичних наук, заслуженого професора, багаторічного ректора Львівського національного університету імені Івана Франка, Міністра освіти і науки України, Героя України. На відкриття вулиці прийшли рідні Івана Вакарчука, міський голова Львова Андрій Садовий, представники обласної влади, ректор та академічна спільнота ЛНУ ім. І Франка, студенти, депутати. Про це повідомляє Львівська міська рада — пише Lviv1256.

Вулиця розташована у Галицькому районі Львова, поруч із парком Івана Франка. Вона сполучає вулиці Яна Матейка та Устияновича.

«Коли Іван Вакарчук працював чи міністром, чи ректором – він завжди був попереду. Він брав на себе удар. Його ненавиділа бюрократична машина, зате любили і обожнювали студенти. Він дав певний тренд. Складно бути лідером, складно брати на себе відповідальність. Але мені приємно, що депутати взяли на себе відповідальність, і ми маємо у Львові вулицю Івана Вакарчука”, – зазначив під час відкриття вулиці міський голова Львова Андрій Садовий.

Водночас син Івана Вакарчука –  Святослав – подякував усім за підтримку, за вшанування пам’яті батька та поділився роздумами і спогадами про нього.

«Для нашої родини – це велика честь і дуже тепла подія. Я хочу подякувати усій громаді за підтримку, за вшанування пам’яті мого тата. А також усім, хто безпосередньо приймав рішення щодо найменування: депутатам, міському голові, членам комісії.

Для мого батька головне було зробити всіх нас – дітей, студентів і всіх навколо себе – освіченими, глибокими людьми, які відповідають за свої слова і за свої вчинки.

Дякую, за збереження цієї пам’яті», – зазначив Святослав Вакарчук.

Раніше вул. Івана Вакарчука мала назву Кіндрата Рилєєва. Її перейменували у межах деколонізації топоніміки у межах Львівської МТГ. На сьогодні нові українські назви присвоїли вже  47 вулицям.

Загалом у Львівській територіальній громаді дерусифікують 53 вулиці, названі на честь російських діячів чи мають назви, що асоціюються з російською імперією, росією чи радянською пропагандою. Дві вулиці із цього переліку вирішили приєднати до існуючих, оскільки вони дуже малі. Ще одна вулиця перейменована в межах садового кооперативу.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.