У Львові при комунальних підприємствах створять наглядові ради, які контролюватимуть витрати

Львівська міська рада створить в комунальних підприємствах наглядові ради для контролю за витратами бюджетних коштів. Таке рішення прийняли на крайній сесії ЛМР 22 грудня

Про це в етері програми “Місто для людей” на радіо “Незалежність” розповів Петро Адамик – голова фракції “Європейська Солідарність” у Львівській міській раді, передає “Еспресо.Захід“. 

Наглядові ради мають запрацювати протягом трьох місяців. Депутат зазначив, їх створюють для того, щоб контролювати раціональність витрачення бюджетних коштів комунальними підприємствами, зокрема критичної інфраструктури.

“Ми прийняли протокольне доручення, щоб протягом кварталу створити наглядові ради в наших комунальних підприємствах, зокрема критичної інфраструктури. Поясню, чому. У міста є кошти громади, ми хочемо їх раціонально використовувати. І виглядає це таким чином  ми вносимо у статутні капітали підприємств кошти, а керівники тих підприємств починають купувати ті чи інші речі, визначають пріоритети. Немає наглядових рад, які б могли сказати, чи це раціонально, чи нераціонально. Для чого ми це робимо через статутні капітали? Бо в іншому випадку це громаді вийде на 20% дорожче через податок на додану вартість. Але водночас Держаудитслужба це трактує як порушення бюджетного законодавства, як нецільове використання коштів з боку керівників цих підприємств. Ми дали можливість знайти баланс, щоб кошти громади були під контролем, для того будуть наглядові ради”, – розповів Петро Адамик.

Також виконавчому комітету ЛМР дали можливість приймати рішення без скликання сесії у питаннях витрат, які не перевищують 2 мільйони гривень. 

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.