У Львові прооперували 17-річного хлопця, у якого «стиснулись» легені

Лікарі-хірурги зробили операцію підлітку, в якого виявили рецидивуючий пневмоторакс — хвороба підлітків та молодих людей, в основному високих і худих, а доведеним фактором ризику її є куріння.

Джерело: Дивись. Інфо.

Оперували 17-річного хлопця у клінічній дитячій лікарні на вулиці Орлика вперше тораскопічно, раніше оперативне втручання проводили з допомогою торакотомії із повноцінним розрізом грудної клітки, передають у пресслужбі мерії.

Як розповів лікар-хірург 2-го хірургічного відділення дитячої лікарні Дмитро Грицак,  у дитини був діагноз – бульозна емфізема легень, рецидивуючий пневмоторакс.

«Пневмоторакс – це накопичення повітря в плевральній порожнині, що спричиняє колапс (стиснення) легені. У 90% випадків причиною первинного спонтанного пневмотораксу є бульозна емфізема легень. При цьому захворюванні в легенях, переважно на верхівках, формуються були – повітряні міхурці, у випадку розриву яких повітря поступає в плевральну порожнину. Це спричиняє пневмоторакс. Спонтанний пневмоторакс часто рецидивує, тому показане оперативне лікування для попередження повторних колапсів легень», – зазначив лікар.

Операція тривала 50 хвилин. Уже через добу пацієнт почувався добре, адже такий вид оперативного втручання передбачає відсутність значної операційної рани, а відтак і болю, швидке відновлення та повернення здоровим додому.

Операцію виконували: хірург Грицак Д.І, асистент Курило Г.В, анестезіолог Шиш С.В, операційна медсестра Слимак Н.Б.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.