Понеділок, 11 грудня

У Львові оштрафували мешканців за самовільну зміну вигляду пам’яток місцевого значення

У Львові на декількох мешканців відкрили адміністративні справи через зміну вигляду пам’яток місцевого значення. Про це Tvoemisto.tv стало відомо у вівторок, 3 жовтня, під час зібрання адміністративної комісії.

Відтак львів’яни отримали штрафи у розмірі 1700 грн кожен за заміну дерев’яних вікон на пластикові, прибудову до фасаду чи накриття та засклення відкритого балкону. Йдеться про будівлі на вулицях: Стрийська, 36А, Паркова, 3 і Лесі Українки, 11. За останньою адресою виявили аж три порушення. Якщо після штрафу власник чи орендар не поверне об’єкт до автентичного вигляду, на них подадуть до суду.

Зазначимо, для ремонту фасаду необхідно отримати погодження управління охорони історичного середовища і управління архітектури та урбаністики. За тим, як у місті виконують норми законодавства про охорону культурної спадщини, у Львові спостерігає адміністративна комісія. Вона має право накладати штрафи від 1700 до 170 тисяч гривень за порушення, передбачені ст. 92 Кодексом України про адміністративні правопорушення. У місті також раніше обговорювали питання збільшення цього штрафу у 100 разів.

Зокрема, до 15 жовтня у ЦНАПах міста власники квартир у будинках-пам’ятках культурної спадщини можуть подавати заявки на реставрацію балконів на умовах співфінансування. Фінансова частка мешканців-учасників – 10 тисяч грн за реставрацію одного балкона. Решту вартості робіт оплачує місто. Першочергово виконуватимуть роботи на об’єктах, де вже є виготовлена проєктно-кошторисна документація. Програма передбачає реставрацію та ремонт (реставраційний) балконів, еркерів, лоджій, які належать до житлових квартир, що є у приватній власності та розташовані на головних фасадах будинків – пам’яток культурної спадщини у Львові.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.