Вівторок, 12 грудня

У Львові нарешті можуть збудувати новий міст, який з’єднає вулицю Шевченка та Ковча

У Львові на початку грудня планують обрати переможця закупівлі з будівництва нового моста, який з’єднає вулицю Шевченка і Ковча. Після цього розпочнуть будівельні роботи. Мешканців запевняють, що старий міст перекривати не будуть, проте певні незручності все одно можливі. Про це Tvoemisto.tv стало відомо під час брифінгу. 

«Міст на Шевченка і Ковча був побудований в 1888 році, а з середини 20 століття почали відбуватися процеси, які не сприяють сьогоднішній його нормальній експлуатації. Він віднесений до найвищої категорії аварійності. Конструктивні елементи цього моста руйнуються, є погана гідроізоляція. Міст потребує капітального ремонту. Ми маємо погоджений проєкт та експертизу на будівництво нового шляхопроводу поряд з існуючим. Це дасть можливість будувати новий міст та не перекривати старий, адже тоді мікрорайони не матимуть сполучення. Коли будемо мати новий шляхопровід, зможемо зробити капітальний ремонт на старому і кільцеву розв’язку на перехресті», – зазначив директор департаменту мобільності та вуличної інфраструктури ЛМР Олег Забарило.

За словами директора ЛКП «Львівавтодор» Миколи Власюка, вартість робіт складає орієнтовно 114 млн гривень. Зараз готують документи щодо оголошення закупівлі по цьому проєкту. До вівторка, 17 жовтня, буде оголошення процедури, а підписання договору з переможцем буде приблизно на початку грудня. Потім розпочнуть будівельні роботи.

Зокрема, поки що на старому мості планують зробити поточний ремонт, щоб зменшити ризики подальшої руйнації. Орієнтовна вартість складає 1,2 млн гривень.

Водночас мешканці занепокоєні станом моста і переживають, щоб мікрорайони не залишилися без сполучення. 

«Ми знали, що цей міст в аварійному стані, говоримо про нього ще з 2015 року. Міст вже мав бути зроблений. Ми переживаємо, що не буде як виїхати з мікрорайону. Об’їжати буде дуже незручно і ми залишимося без адекватної дороги. Треба починати вже щось робити, щоб хоча б до 2025 року він був готовий», – поділився мешканець мікрорайону Рясне-2 Тарас Стаховський. 

Нагадаємо, ще в листопаді 2016 року у Львові обговорювали новий шляхопровід над залізницею. Роботи планували розпочати влітку 2017 року, але так і не розпочали через проблеми із проєктом. Для зведення нового шляхопроводу проєктант передбачив замало металу, тому підрядник завернув проєкт на допрацювання. До цього завершили процедури із проєктно-кошторисною документацією, оголосили тендер на виконавця, в якому у листопаді 2020 року перемогло ТзОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл». Побудувати міст компанія мала трохи більше, ніж за 40 мільйонів гривень.

Зауважимо, що міст на перехресті вулиць Шевченка та Омеляна Ковча експлуатують уже 137 років, хоча проєктний термін його служби – 100. Через нього щодня проїжджає величезна кількість транспорту, зокрема громадського, і важких фур. Tvoemisto.tv дізнавалося, скільки ще протримається цей шляхопровід, коли тут нарешті з’явиться нова кільцева розв’язка та як вона вплине на подальший розвиток Рясного.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.