Торік, попри війну, Львів заробив на туризмі на 15% більше

Галузь гостинності Львова 2022 року змогла заробити на 15% більше, ніж 2021-го. Усе завдяки адаптації до нових викликів і потреб, які виникли у гостей міста, городян та вимушених переселенців.

Про це повідомили у регіональному управлінні державної податкової служби — передає Дивись.Інфо.

Про які суми йдеться?

Так, загальна сума надходжень від галузі гостинності Львівської МТГ за 2022 рік становить 282 млн грн. Це на 15% більше, ніж за 2021 рік, коли прибуток становив 245 млн грн.

Частка туристичного збору, що надійшла в бюджет Львова 2022 року, становить 19,7 млн грн. 

Найбільше податків було сплачено від діяльності готелів, закладів харчування, функціонування театральних і концертних залів та музеїв.

Найголовніше – допомога ВПО

2022 рік розпочався для Львова із вдалого новорічно-різдвяного туристичного сезону. Проте, напередодні повномасштабного вторгнення росії, кількість туристів у Львові суттєво зменшилась (що також пов’язано із застереженнями посольств іноземних країн щодо поїздок в Україну).

Після 24 лютого профіль і ціль відвідувачів міста Лева змінились, а сфера гостинності, до якої входять заклади розміщення, харчування та інші супутні послуги, підлаштувалась до складних умов, які потребували гнучкості і швидкої реакції. Зокрема, сфера гостинності Львова відіграла важливу роль у допомозі ВПО.

Емоційне перезавантаження

Через віддаленість від зони активних бойових дій та близькість до кордону з ЄС, Львів став волонтерським й гуманітарним хабом. Місто було транзитним пунктом та прихистком для понад 5 мільйонів ВПО, 200 тисяч з яких залишилися проживати у Львові. Також Львів відвідували українці для емоційного перезавантаження та відпочинку, що сприяло підтримці функціонування економіки міста. 

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.