п`ятниця, 29 березня

Систему голосування за електронні петиції хочуть модифікувати

За підсумками тестового впровадження електронних петицій до міськради, впродовж майже 3 місяців мешканці міста зареєстрували понад 500 звернень, пропозицій та вимог, з яких 16 зібрали необхідну 1000 підписів, а 9 – уже отримали відповідь. Найбільше петицій – за напрямками «Благоустрій та будівництво» і «Транспорт та дороги».

За словами керівника міського управління «Секретаріат ради» Юрія Лукашевського, зараз, якщо петиція не набирає 1000 голосів впродовж 60 днів, вона архівується та зникає із сайту. «Місто Львів має найбільше голосів серед усіх міст, які присутні на e-dem, та найбільшу кількість поданих петицій. Цей механізм дуже популярний серед мешканців міста. Можна говорити, що є певна довіра до влади, бо є бажання звертатись до неї через петиції», – зазначає він.

«3-місячний термін експеримент довів свою ефективність, тож ми плануємо й надалі регулювати роботу над оптимізацією цього сервісу», – додає керівник міського управління ІТ Тимофій Александронець.

Однак виявлено й низку проблем, зокрема, йдеться про накрутку голосів через “спрощену” форму реєстрації, тобто за допомогою мейлів. Серед інших негативних моментів тестування – також необґрунтованість або слабка обґрунтованість петицій, відсутність оперативного зв’язку з автором, нечітка назва звернення, тощо.

Відтак, присутні на презентації результатів тестового впровадження петицій 19 травня подали низку пропозицій для покращення роботи системи:

1. подавати та голосувати за петиції лише за допомогою BankID (як варіант – також електронно-цифровий підпис);

2. додати можливість авторам петицій вказувати контактний телефон або профіль у соцмережах.

3. редагувати текст петиції з відкритою історією змін;

4. додати можливість обговорення петицій авторизованим користувачам;

5. зробити обов’язковими пункти «обґрунтування петиції» та «пропонованого вирішення» під час подання тощо.

Цікаво, що спрощення реєстрації і голосування до підтвердження телефонного номеру і прив’язкидо соцмережного акаунту, щоб заохотити людей до участі в голосуванні та загалом спростити процес – навіть не запропонували. Тож найближчим часом очікувати доступності від системи петицій не варто.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.