Що означає «рекомендований платіж» у квитанціях за газ. Роз’яснення

У листопадових квитанціях за газ з’явилася нова графа.

Нещодавно львів’яни почали отримувати платіжні газові квитанції за листопад, у яких прописана нова графа «рекомендований платіж» із зазначенням суми, більшої за фактичну витрату за газопостачання.

Як повідомили у коментарі Tvoemisto.tv у «Львівгаззбуті», «рекомендований платіж» не є обов’язковим до сплати. Це лише прогнозована вартість спожитого газу у наступному місяці. Ця сума вираховується за спеціальною формулою: середньорічний об’єм споживання газу множать на місячну відсоткову частку, яка встановлена в Кодексі газорозподільних мереж для різних груп споживачів.

Нову графу про рекомендований платіж ввели у зв’язку з прийняттям нового житлово-комунального законодавства, яке передбачає сплату пені за протермінований платіж, що становить 0,1% за кожний день протермінованого платежу. Нововведення почнуть діяти із 1 січня 2019 року. Проте у «Львівгаззбуті» говорять, що таким чином хочуть застерегти споживачів від сплати штрафу в майбутньому.

Таким чином, щоб уникнути пені, споживачі можуть заплатити «рекомендований платіж» наперед, залишок коштів надійде як переплата. Наразі цей платіж не обов’язковий, хоча зараховується у загальну суму «до сплати». Проте споживач може заплатити тільки за фактичний спожитий об’єм газу, вказавши його в графі «сплачую».

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.