Шалена кількість скарг: “Львівгаз” оштрафували на 425 тисяч гривень

Усі повірки лічильників газу компанія має проводити за свій рахунок, а не за кошти споживачів

Національна комісії з регулювання енергетики та комунальних послуг на засіданні 23 липня наклала штраф у розмірі 425 тисячі гривень на АТ “Львівгаз” через порушення ліцензійних умови провадження господарської діяльності з розподілу природного газу, передає “Еспресо.Захід“.

Спочатку на АТ “Львівгаз” пропонували накласти штраф у 102 тисячі гривень, однак голова НКРЕКП Валерій Тарасюк запропонував  збільшити розмір, заявивши, що “Львівгаз” – це одне з небагатьох підприємств, у якого найбільше порушень стосовно порушення прав споживачів. Саме “шалену кількість скарг”, яка надходить від на оператора, розмір штрафу збільшили вчетверо. Окрім сплати штрафу, компанія повинна усунути порушення. Зокрема ідо 1 вересня надати НКРЕКП інформації щодо виплати компенсацій 25 споживачам за недотримання мінімальних стандартів та вимог до обслуговування споживачів при наданні послуг розподілу природного газу.

Окрім того, компанію зобов’язали до 31 грудня встановити лічильники газу для населення, що проживає у квартирах та приватних будинках, в яких природний газ використовується комплексно, у тому числі для опалення; для підігріву води та приготування їжі; тільки для приготування їжі.

Щодо повірки  лічильників побутових споживачів, то її “Львівгаз” має проводити за власний рахунок  (у тому числі демонтаж, транспортування, монтаж та ремонт) незалежно від того, чи є компанія власником лічильника.

Також НКРЕКП вимагає, аби АТ “Львівгаз” розрахувався Укртрансгазом”, якому “Львівгаз” заборгував 2, 1 млрд грн (станом на 01.05.2021 ) та ще  20,9 млн боргу сплатив ТОВ “Оператор газотранспортної системи України”.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.