На території наукового інституту у Львові планують збудувати житловий комплекс

816
податкова львів дфс стрийська

Біля Податкової на вул. Стрийській та УКУ з’явиться нове житло

На території Інституту регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього Національної академії наук України на вул. Козельницькій неподалік від Стрийського парку у Львові планують збудувати житловий комплекс. Частину квартир у новобудові отримають науковці НАН України.

Про це ZAXID.NET повідомив директор інституту Василь Кравців, який уже отримав дозвіл на розробку детального плану території.

Голова ЛОДА Олег Синютка надав Інституту регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього Національної академії Наук дозвіл на розробку детального плану території на ділянці площею 3,3 га на вул. Козельницькій, 4 для встановлення меж земельної ділянки. Відповідне розпорядження Олег Синютка підписав 27 серпня.

Йдеться про земельну ділянку на вул. Козельницькій, що розташована позаду будинку Державної фіскальної служби у Львівській області та біля Українського католицького університету. Ця ділянка є у державній власності і на ній розташований будинок, у якому функціонують три інститути НАН України.

Ділянка на вул. Козельницькій, 4
Ділянка на вул. Козельницькій, 4

Як пояснив ZAXID.NET директор Інституту регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України Василь Кравців, після оформлення всіх документів на землю він планує віддати її забудовнику. Згодом частину квартир отримають науковці НАН України.

«Інститут має акт на право постійного землекористування цією земельною ділянкою площею 3,26 га, на якій 0,9 га займає наша будівля. Це дає нам право відновити межі цієї ділянки, щоб на неї ніхто не міг зазіхнути, і потім розпоряджатись нею так, як ми будемо вважати за потрібне, при цьому дотримуючись норм містобудівного законодавства, – сказав ZAXID.NET Василь Кравців. – Як господарник я не можу дозволити собі залишити цю ділянку в такому стані. Навіщо така земля має пропадати? Я домовлюсь із забудовником, який зведе тут житловий комплекс і кілька квартир віддасть інституту».

Про поверховість і розміри майбутнього житлового комплексу, за словами Василя Кравціва, наразі говорити рано. Він також відмовився говорити про те, якій саме з львівських будівельних компаній має намір запропонувати цей проект.

Додамо, що у будинку на вул. Козельницькій, 4 у Львові розташовані три установи Національної академії наук України: Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього, Інститут екології Карпат та Інститут українознавства ім. І. П. Крип’якевича.

Інститут регіональних досліджень ім. Долішнього НАН України був заснований у 1994 році на базі Львівського відділення Інституту економіки НАН України. Він є головною науковою структурою України, яка досліджує проблеми регіональної політики та транскордонного співробітництва.