На Львівщині молода сім’я потерпіла від паліїв сухої трави (фото)

Пасічники Христина та Павло Кулінці з хутора Козаки Бродівського району готують скаргу до місцевої поліції на паліїв сухої трави. У суботу, 9 березня, вогонь перекинувся на їх приватне обійстя. У пожежі згоріли матеріал для сауни, дерева та кущі. Батькам господарів та пожежникам вдалося врятувати хату від вогню, пише LMN .

«У нас там заплави річки, широкі луги. У суботу був великий вітер, то вогонь швидко лугами поширився і перекинувся на наш двір, – розповідає LMN Христина Кулінець.

– У цей час ми з чоловіком були закордоном. Люди побачили, що горимо, зателефонували батькам. Вони живуть у Бродах, у той час були у селі за 10 кілометрів від нашого хутора. Викликали рятувальників. Півтори години «пожежна» їхала з Лопатина Радехівського району.

За цей час згоріли мої саджанці липи, акації, кущі чорниці. Від зрубу на сауну теж нічого не залишилося. Батьки казали, що вогонь з трьох боків охопив хату. Вони будинок оточили – не дали йому згоріти. Ми вчора повернулися додому, а тут – кілометри вигорілої трави. Шкода птахів, які цілий день галасують над згарищем і шукають свої гнізда. Кругом пустка: ні лисички, ні козулі. Не знаю, встигли вони заховатися від вогню, чи загинули».

Жінка каже, що це вже не перший рік, коли хутір потерпає від паліїв зі сусіднього села.

«Торік уночі з чоловіком побачили, що горить трава, вогонь йде у сторону лісу. Взяли лопати та пішли гасити. Ніч, а ми по коліна у воді боремося з вогнем, – додає Христина Кулінець. – По сусідству з нами живуть 96-річний дідусь з 90-річною дружиною. Два роки тому зі всіх сил гасили траву біля нашої хати. Цього року теж мало не постраждали. Пожежники не дали вогню до них дійти».

Цього разу вогонь поширився на 4 км. Хто підпалив суху траву – не відомо. Люди зі сусіднього села знизують плечима та дивуються, хто таке міг зробити. Хоча палять майже усі, кажуть мешканці хутора.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.