Понеділок, 17 червня

Мешканці села на Львівщині вимагають звільнити вчителів, які відвідують храм московського патріархату

Мешканці села Верхня Яблунька Самбірського району вимагають звільнити директора школи та вчителів через відвідування храмів УПЦ МП. Таку ініціативу підтверджує лист старости села Єви Семків від 12 вересня 2022 року, скерований до очільника Львівської ОВА Максима Козицький. Про це повідомляють у Спілці православних журналістів — пише Tvoemisto.tv.

«Просимо відповідно до рішення загальних зборів посприяти у звільненні з роботи директора Верхньояблунського УОСВ І-ІІІ ступенів та вчителів, які постійно під час повномасштабної війни України з Росією відвідували богослужіння у храмах Московського патріархату, показуючи тим самим негативний приклад учням», – йдеться у листі.

Також у документі зазначено, що протокол загальних зборів мешканців села за їхніми підписами додається.

Воднчас у Львівській єпархії УПЦ МП зазначають, що такі дії закликають до дискримінації громадян України залежно від їх релігійних переконань. Зокрема, дії ініціатива старости є грубим порушенням Конституції України, 35 стаття якої говорить: «Кожен має право на свободу світогляду і віросповідання […] Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави, а школа – від церкви. Жодна релігія не може бути визнана державою як обов’язкова», зауважують у єпархії.

Додамо, що храм Почаївської ікони Пресвятої Богородиці у селі Верхня Яблунька на Львівщині освятили у серпні 2021 року. 

Нагадаємо, релігійні організації в Україні можуть бути ліквідовані або реорганізовані тільки з власної ініціативи парафії або за рішенням суду, якщо їхню діяльність Служба безпеки України визнала протиправною. 

Раніше Митрополит Львівський і Галицький УПЦ (МП) Філарет опублікував на своїй сторінці у Фейсбуку відкрите звернення до голови Львівської військової адміністрації Максима Козицького, керівників поліції та СБУ Львівщини, в якому йдеться, що в деяких районах області порушують права віруючих, священнослужителів та релігійних громад Львівської єпархії УПЦ. Очільник Львівщини ж закликав правоохоронні органи перевірити такі факти та зазначив, що українці мають повне право ставити питання щодо існування в Україні релігійних парафій, керівний центр яких є на території країни-агресора.

27 травня Собор УПЦ МП оголосив про свою незалежність від російської церкви та висловив незгоду з позицією патріарха Кирила щодо війни в Україні. Деякі експерти називають таке рішення нічим більше як грою на публіку. 

Додамо, що на Львівщині вже заборонили діяльність УПЦ МП в Городку, Стрию, Бориславі,Червонограді та Раві-Руській. Деякі громади самостійно перейшли до помісної Православної Церкви.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: