Львівський суд задовольнив позов щодо незнання Деканоідзе української мови

Львівський окружний адміністративний суд під головуванням судді Олександра Сасевича задовольнив 24 жовтня позов львівського активіста Святослава Літинського до МВС з вимогою провести службове розслідування фактів ігнорування української мови у публічних виступах голови Національної поліції Хатії Деканоідзе.

«7 березня я звертався в МВС з проханням провести службове розслідування щодо факту не використання Хатією Деканоідзе української мови, оскільки державні службовці і чиновники зобов’язані використовувати державну мову, а також притягнути її до дисциплінарної відповідальності. Вони цього не зробили. До суду подав 24 травня, оскільки вважаю їхні дії неправомірними», – розповів ZAXID.NET Святослав Літинський.

За його словами, представники МВС уже втретє не з’являються на судове засідання. Святослав Літинський переконаний, що це рішення оскаржуватимуть у апеляційному порядку.

Раніше Святослав Літинський виграв схожі судові позови про ігнорування української мови у міністра внутрішніх справ Арсена Авакова і голови НАБУ Артема Ситника. В кінці вересня ЛОАС також за позовом Літинського зобов’язав апарат Верховної Ради перекладати на українську усі виступи народних депутатів. У 2013 році Ірина Фаріон також судилася з цього приводу з Верховною Радою, але тоді київський суд відмовив їй.

zaxid.net

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.