Львівський суд задовольнив позов щодо незнання Деканоідзе української мови

860
Хатія Деканоїдзе

Львівський окружний адміністративний суд під головуванням судді Олександра Сасевича задовольнив 24 жовтня позов львівського активіста Святослава Літинського до МВС з вимогою провести службове розслідування фактів ігнорування української мови у публічних виступах голови Національної поліції Хатії Деканоідзе.

«7 березня я звертався в МВС з проханням провести службове розслідування щодо факту не використання Хатією Деканоідзе української мови, оскільки державні службовці і чиновники зобов’язані використовувати державну мову, а також притягнути її до дисциплінарної відповідальності. Вони цього не зробили. До суду подав 24 травня, оскільки вважаю їхні дії неправомірними», – розповів ZAXID.NET Святослав Літинський.

За його словами, представники МВС уже втретє не з’являються на судове засідання. Святослав Літинський переконаний, що це рішення оскаржуватимуть у апеляційному порядку.

Раніше Святослав Літинський виграв схожі судові позови про ігнорування української мови у міністра внутрішніх справ Арсена Авакова і голови НАБУ Артема Ситника. В кінці вересня ЛОАС також за позовом Літинського зобов’язав апарат Верховної Ради перекладати на українську усі виступи народних депутатів. У 2013 році Ірина Фаріон також судилася з цього приводу з Верховною Радою, але тоді київський суд відмовив їй.

zaxid.net