Середа, 8 квітня

Львівська мерія погодила будівництво житла на території заводу «Алмазінструмент»

Загалом на цій території зведуть 26 багатоповерхових будинків на понад 4000 квартир

Виконавчий комітет Львівської міської ради видав містобудівні умови і обмеження на будівництво першої черги житлового комплексу на території заводу «Алмазінструмент», що на Підзамче. Таке рішення виконком прийняв під час засідання 20 грудня, пише zaxid.net.

Виконком видав містобудівні умови і обмеження на першу чергу будівництва, яка складається з семи кількасекційних будинків. Висота будинків становитиме від 20 до 27 метрів. Окрім житла на перших поверхах будинків передбачені приміщення під магазини та офіси. Реалізовуватиме будівництво компанія «РІЕЛ», яка викупила акції «Алмазінструменту» та землю заводу, що на вул. Хмельницького, 116.

Загалом на території «Алмазінструменту» протягом кількох років планують у кілька черг збудувати 26 житлових багатоповерхівок на понад 4000 квартир.

На території колишнього заводу розташовані кілька історичних споруд, зокрема арка зі сторони вул. Хмельницького. Представниця будівельної компанії «РІЕЛ» Олександра Кулій запевнила, що компанія відреставрує усі історично цінні будівлі на території колишнього заводу.

«Усі історичні будівлі, розміщені на зазначеній території, будуть збережені. Більше того, Корпорація «РІЕЛ» займеться також питанням реставрації цих споруд, оскільки зараз вони перебувають у жалюгідному напівзруйнованому стані», – написала вона у Facebook.

За словами мера Львова Андрія Садового, у рішенні виконкому пропишуть необхідність збереження усіх історичних будівель на території колишнього заводу. Окрім того, забудовнику запропонують виділити історичні приміщення під мистецькі експозиції.

Від 1782 року на території «Алмазінструменту» діяла горілчана фабрика родини Бачевських. Основні споруди фабрики були зведені у 1908 році за проектом архітектора Владислава Садловського. Продукція з торговою маркою «J.A. Baczewski» вважалася «візитною карткою» Львова і мала попит у багатьох країнах Європи.

Після війни фабрика припинила роботу. Пізніше на цій території відкрили завод із виробництва штучних алмазів та алмазного інструменту «Алмазінструмент».