Біля автовокзалу у Львові розбудують мікрорайон з лікарнею, дитсадками та школою

709
Макет нового будівництва на території біля автовокзалу
Макет нового будівництва на території біля автовокзалу

Виконавчий комітет Львівської міської ради під час засідання 31 серпня затвердив зміни до детального плану території біля автовокзалу на вул. Стрийській.

Впродовж 4-7 років тут планують збудувати кілька житлових комплексів, паркінги, школу та лікарню, пише zaxid.net.

Детальний план для цієї території площею 50,7 га був розроблений у 2009 році перед будівництвом стадіону «Арена Львів». Сьогоднішнє рішення виконкому вносить зміни у цей детальний план, зокрема уточнює функціональне призначення земель під нові будівництва, зокрема на вул. Вернадського та вул. Стрийській. Повна реалізація цього детального плану займе 4-7 років.

Зокрема, на вул. Вернадського на площі 1,21 га зведуть житловий квартал. У першій черзі будівництва запланований 9-10-поверховий будинок на 100 квартир з внутрішнім двором, де заплановано облаштувати зелені зони та дитячі майданчики. Тут також будуть передбачені місця для паркування. Загалом у цьому житловому кварталі проживатиме близько десяти тисяч мешканців.

Пізніше у межах ДПТ планують звести ще два житлові комплекси на 9 та 4 будинки, а також 4-6-поверховий готель на вул. Стрийській (біля автовокзалу).

Також біля вул. Вернадського резервується земельна ділянка під будівництво міської лікарні на 600 ліжок і ще одна – під будівництво школи на 1650 учнів. Головний архітектор Львова Юліан Чаплінський уточнив ZAXID.NET, що наступного року у Львові відбудеться архітектурний конкурс на будівництво нової школи, але наразі невідомо, чи вона буде приватною, чи комунальною.

Детальний план території також передбачає будівництво дитячих садочків на території житлових кварталів «Леопольтаун», ЖК «Новий», ЖК «Квіти Львова», будівництво яких зараз активно триває.

Впродовж найближчих років на цій території збудують кілька багаторівневих паркінгів, офіси, спортивний комплекс, торгово-розважальний комплекс та церкву. Також на вул. Вернадського мають завершити будівництво пожежного депо.

Аби реалізувати усі зміни, передбачені детальним планом території, доведеться збудувати кілька нових вулиць у межах цього мікрорайону.

Нагадаємо, що у Львові планують прокласти трамвайну колію з Сихова до вул. Княгині Ольги. Ця колія, зокрема, проходитиме через вул. Вернадського до автовокзалу та по вул. Стрийській.