Укол за 3 млн грн допоміг 12-річній львів’янці побороти рак

У Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі вперше в Україні дитині зі злоякісним захворюванням кістки ноги (остеосаркома) ввели антидот до хіміотерапії (Вораксаз), вартість якого 3 млн грн. Дитині цей препарат ввели безкоштовно. Він і допоміг маленькій пацієнтці остаточно побороти рак.

Джерело: ZAHID.NET.

Укол за 3 млн грн допоміг 12-річній львів'янці побороти рак

Цей укол, вартістю 3 млн грн, допоміг дівчинці успішно завершити лікування злоякісної пухлини

Цей препарат досі був недоступний в Україні і львівська лікарня стала першим медзакладом, де його отримали.

У 12-річної дівчинки зі Львова діагностували рак кістки ноги – остеосаркому. Вона проходила лікування у Центрі. За допомогою хіміотерапії лікарям вдалося знищити пухлину та врятувати життя і ногу дитині. Та від хіміотерапії почали відмовляти нирки та інші органи, що загрожувало життю дівчинки. Антидот до хіміотерапії, який їй ввели, вичистив та знешкодив хіміотерапію після застосування і дозволив успішно завершити лікування.

«Враховуючи токсичність хіміотерапії – високодозового метотрексату, і водночас, ключову роль цього препарата у лікуванні пухлини, нам довелося застосувати антидот до хіміотерапії (Вораксаз). І як результат, ми маємо дитину у задовільному стані, яка готується до виписки з лікарні», – каже директор «Клініки онкології та трансплантації кісткового мозку» Центру Роман Кізима.

Цей препарат використовується у США з 2012 року для виняткових випадків, таких як трапився у Центрі з 12-річною пацієнткою.

Цей антидот, як пояснив ZAXID.NET Роман Кізима, потребують не всі діти, які отримують хіміотерапію. Він необхідний лише тим, котрі без хіміотерапії можуть померти, але в яких вона провокує критичні ускладнення. Таких випадків буває дуже мало.

«Нам треба було подивитися, як цей препарат працює, бо досі в Україні його не використовували. Якщо будуть ще діти, які потребуватимуть такого лікування, будемо залучати благодійників і добиватися того, аби ці ліки почала закуповувати держава”, – каже Роман Кізима.

Антидот до хіміотерапії, вартістю 3 млн грн, оплатив БФ«Таблеточки». Від виробника зі США його доставив до Львова кур’єр у спеціальній упаковці з дотриманням усіх вимог безпеки.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.