Неділя, 22 грудня

10 сухофруктів замість ліків

Сухофрукти — та ж аптека. Вони підтримують імунітет, допомагають вилікувати і запобігти багатьом захворюванням.

Ця стаття про те, які сухофрукти потрібно їсти при застуді, під час сесії, при вагітності, для того, щоб схуднути і в інших випадках.

Сухофрукти замість пігулок і вітамінів

Сушений чорнослив налагоджує роботу кишечника. Це допомагає зменшити розмір живота, якщо він роздувається від їжі, яку не встигає перетравити.

З-за такої властивості чорнослив застосовують у багатьох дієтах, хоча він досить калорійний.

В чорносливі багато клітковини, органічних кислот і мікроелементів: натрій, калій, кальцій, фосфор, залізо. Завдяки цим речовинам, чорнослив покращує обмін речовин, допомагає нормалізувати тиск. Його можна застосовувати навіть для профілактики серцево-судинних захворювань.

Сушені фініки — прекрасний замінник цукерок! Вони такі ж солодкі, але в них менше калорій і багато клітковини, яка допомагає очищенню кишечника.

Фініки зміцнюють імунітет. Їх обов’язково потрібно їсти при застуді, анемії, дистрофії і депресії.

Якщо у вас поганий настрій і хронічна втома — це явні симптоми нестачі якихось життєвою важливих речовин, а фініки шалено багаті ними! В них містяться кальцій, залізо, калій, магній, мідь, цинк, фосфор, натрій, алюміній, кадмій, кобальт, сірка, бор, марганець, провітамін А, вітаміни P, C, B1, B2, B6, бета-каротин.

Сушений мандарин допомагає відновитися після хвороби.Мандарин покращує обмінні процеси, робить кровоносні судини еластичнішими. Завдяки цьому зникають набряки, застої крові і лімфи. У вас поліпшується апетит, а з ним і настрій.

Крім того, мандарини використовуються як ефективний засіб проти грибкових захворювань, астми і цинги. В складі цього «радісного фрукта» багато мікроелементів (калій, магній, кальцій, фолієва і бета-каротин) і вітамінів (C, P, B1, B2, A, D, K).

Сушений лимон — прекрасний антисептик. Він не тільки допомагає впоратися з застудою і грипом, але й запобігти їм.

Важко тягати за собою на роботу або в поїздку свіжі лимони, а жменя сушених скибочок лимона поміститься навіть в кишені.

В лимоні багато мінеральних солей, дуже багато вітаміну С (а це запорука правильного обміну речовин і живлення всіх тканин організму), а також містяться вітаміни A, B1, B2, D і P.

Лимон рекомендують при будь-яких запальних захворюваннях, при атеросклерозі, сечокам’яній хворобі та хворобах шлунково-кишкового тракту.

Курага розширює і очищає кровоносні судини. Це пояснює її «чарівні властивості.

Курага багата магнієм, а збільшення магнію в крові — це природний сигнал до розслаблення на самому глибокому рівні. Завдяки цьому курага знімає спазми стінок кровоносних судин.

Кровообіг поліпшується і відбуваються дива. Відразу полегшується стан нирок і серця. Відновлюється живлення головного мозку, поліпшується пам’ять (тому студентам варто запасатися курагою на час сесії).

Особливо важлива курага для вагітних жінок. Їм зараз всім поголовно (якщо немає протипоказань) приписують дорогі препарати магнію. А могли б приписувати курагу!

Вона володіє тим же ефектом: запобігає підвищеному тонусу матки, знімає стрес, підвищує рівень гемоглобіну в крові. Крім цього, курага ще й дає нам вітаміни С, В15, провітамін А, солі калію і заліза, фосфор і незамінні органічні кислоти.

Сушений кизил – хороший сечогінний і жовчогінний засіб. Завдяки цьому, він допомагає очищенню організму під час хвороби.

Кизил допомагає при діабеті, подагрі, ревматизмі, недокрів’ї і порушенні обміну речовин. В Абхазії, де кизил росте дикуном, його називають «південної малиною» і при простудних захворюваннях застосовують також, як у нас — малинове варення.

Кизил містить органічні кислоти, вітаміни С і Р, провітамін A, ефірну олію, солі заліза, калію, кальцію, магнію, сірки.

Сушений інжир надає щокам рум’янець і допомагає від сухого кашлю. Це тому, що в крові підвищується кількість заліза.В інжирі його навіть більше, ніж у яблуках.

Крім того, до складу інжиру входять калій, кальцій, марганець, фосфор, йод, бром, сірка, вітаміни A, C, B1, B2. Інжир стимулює роботу травного тракту і викликає апетит.

Будучи сечогінним засобом, інжир оздоровлює нирки.

Особливо він корисний при захворюваннях серцево-судинної системи: допомагає при венозній недостатності, знижує згортання крові, запобігає гіпертонії, знімає сильне серцебиття.

Родзинки – засіб від дратівливості. Вони мають виражену заспокійливу дію. Але людям, схильним до повноти, варто знати міру, тому що у винограді багато цукру.

Завдяки високому вмісту калію, родзинки прискорюють регенерацію тканин і зміцнюють серцево-судинну систему. Це дозволяє любителям винограду так довго залишатися молодими.

Крім того, ізюм зберігає майже всі корисні властивості винограду: вітаміни В1, В2 і В5, а також залізо, бор, магній і інші мікроелементи. Вони в сукупності допомагають роботі серця, легенів, шлунково-кишкового тракту, нирок, рятують від анемії і загальної слабкості.

Сушена вишня виводить з організму хімікати. Це особливо важливо для жителів великих міст. А відбувається це за рахунок дії пектину: він допомагає зв’язати шкідливі хімічні сполуки і вони виводяться з організму, не потрапляючи в кров.

Також вишня відома як хороший антисептик і відхаркувальний засіб, що так потрібно нам при застуді.

Йод, що міститься у вишні допомагає при склерозі. Завдяки поєднанню мікроелементів (калій, магній, вітаміни A, C, PP) і органічних кислот, вона знімає судоми і заспокоює нервову систему.

Високий вміст солей заліза і міді робить вишню хорошим засобом від недокрів’я.

Сушений ананас допомагає схуднути і зберегти молодість. У ньому міститься лимонна та інші органічні кислоти, які прискорюють обмінні процеси.

Крім того, ананас містить рідку речовину бромелайн. Це комплекс рослинних ферментів, який покращує травлення і усуває запальні процеси. Калій і мідь у складі сприяє омолодженню всіх тканин тіла.

Таким чином, ананас корисний і для серця, і для кровоносних судин, і для нирок. Його рекомендують їсти при недокрів’ї також при розладах центральної нервової системи.

Джерело: Тутка


Підтримайте проект на Patreon

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.