Подорожуючи Львівщиною: Милятинський гейзер

Україна багата на мальовничі водоспади, стрімкі річки і кришталево чисті озера. Практично в кожному куточку країни знайдеться своя дивовижна і унікальна пам’ятка природи.

Є й такі, про які мало хто знає, а саме – Милятинський гейзер в селі Новий Милятин на Львівщині.

Милятинський гейзер має цікаву історію. Близько півстоліття тому вчені-геологи шукали на території села Новий Милятин нафту. Спроби знайти “чорне золото” залишилися безрезультатними, однак у них вийшло відшукати мінеральні води, які утворили тут чудове озеро.

Милятинський гейзер

Біля цього мальовничого озера можна відчути запах сірководню. Вода в ньому чиста настільки, що можна побачити дно. Крім того, вона має блакитний відтінок, що додає озеру особливої чарівності.

Біля озерця запах сірководню. Вода чиста, аж блакитнувата, видно дно. До гейзера можна дійти по дерев’яній кладці, яка, на жаль, перебуває в напівзруйнованому стані. Гейзер виглядає досить привабливо і цікаво. Це невеликий фонтан, що б’є з металевої труби. Гейзер діє, як природний потік, висота якого сягає 2 метрів.

Милятинський гейзер

Місцевий народ називає гейзер “вишки” , так як колись над ним перебувала бурова вишка, бетонні фрагменти якої можна побачити і сьогодні. Пам’ятка користується величезною популярністю серед жителів Львівської області.

Багато вважають її цінною реакційної зоною, яка дозволяє позбутися від неприємних прояви багатьох захворювань, полегшити страждання від хронічних недуг і провести ефективне профілактичне лікування.

Милятинська вода має постійну температуру 19 градусів за Цельсієм. Люди взимку тут також купаються.

Милятинський гейзер

Джерело: lviv1256.com

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.