Українські озера, які має побачити кожен: топ-10 водоймищ, в яких варто скупатися

Іноземні туристи залюбки включають природні чудеса України в свої маршрути. Озера створюють цілі казкові світи з дивовижним поєднанням барв, унікальною флорою та фауною.

Тож на берегах мальовничих водойм доволі легко бодай на кілька днів відірватися від реальності.

Представляємо підбірку найкрасивіших озер України.

1. Синевир

синевир

Легендарне карпатське озеро значиться в списку must see для всіх, хто вирушив у тур чи прогулянку українськими Карпатами.

На фото: озеро Синевир

Синевир знаходитсья на висоті 1000 метрів над рівнем моря, і в оточенні крутих схилів з розлогими ялинами, виглядає справжньою перлиною гірського краю.

Синевир з висоти пташиного польоту

З висоти озеро Синевир нагадує око.

2. Світязь

Світязь

Озеро входить у групу Шацьких озер і числиться у списку “7 чудес України”.

Магічний ранок на озері Світязь (фото: Kaтерина Синельник)

Магічний ранок на озері Світязь (фото: Kaтерина Синельник)

Світязь – одне з найбільших озер країни. При цьому вода в озері чиста і прозора, тож взявши човна і запливши на середину водойми, можна помилуватися розмаїтим підводним світом.

Озеро Світязь

Озеро Світязь

3. Біле озеро

Озеро розташоване в басейні річки Стир на Рівненщині. Вода в озері чиста, прозора і тепла, а місцеві жителі вірять в її чудодійні властивості і навіть називають водойму Ванною молодості. За легендою, у минулому панночкам носили воду з озера відрами – таким чином аристократки намагалися зберегти свою красу.

Біле озеро Володимирецький район Рівенської області

Біле озеро Володимирецький район Рівенської області

4. Озерце Окнище

У селі Оконськ Маневицького району Волинської області знаходиться вельми оригінальна природна пам’ятка – невеличке озерце з двома фонтанами посередині. Через підземні води Окнище сполучається з Шацькими озерами.

Вода у озерці багата на мінеральні солі, хоча її властивості повністю не вивчені і для лікувальних цілей вона не використовується.

Купаються в озері хіба що екстремали – температура води тут ледь досягає позначки у 9° С.

Озерце Окнище

5. Ялпух

Озеро у місті Болград на Одещині розливається на 149 квадратних кілометрів і вважається другим за величиною озером Європи. У водоймі водиться 40 видів риби та чимало різновидів раків, а місцеві мешканці та гості залюбки відпочивають на піщаних пляжах.

Озеро Ялпух Поблизу міста Болграда на Одещині

6. Сиваш

рожеве Лемурійське озеро на Херсонщині

Сиваш називають українським Мертвим Морем, адже вода в озері надзвичайно багата на мінерали і вважається цілющою. Рожевуватий колір озера надає йому фантастичного вигляду і приваблює мисливців на природні цікавинки.

Втім, прямо по ньому пролягає кордон між материковою Україною і окупованим Кримом. Тож аби отримати вільний доступ у найкрасивіші місця, краще їхати на Сиваш у складі туристичної групи.

рожеве Лемурійське озеро на Херсонщині

7. Несамовите

Озеро Несамовите

Озеро розташоване у Карпатах, на висоті 1750 метрів над рівнем моря. З одного боку його оточують вражаючі валуни, а з іншого його прикрашають зелені луки.

Озеро Несамовите Рахівський район Закарпатської області

Озеро Несамовите

За легендою, якщо в озері вирішить покупатися людина зі злим серцем, у всьому краї вируватиме негода, натомість добрих людей озеро любить. Місцеві мешканці вірять: якщо самотній чоловік чи жінка вмиється водою з озера, неодмінно зустріне другу половину до кінця року.

ОЗЕРО НЕСАМОВИТЕ

8. Шелехівське

Озеро розташоване біля села Межиріч на Сумщині виникло ще в льодовиковий період. Наразі вражає зеленими берегами з надзвичайно багатим рослинним світом.

Шелехівське

9. Берестувате

Озеро на Кировоградщині, яке також називають Чорним болотом, можна вважати однією з найбільш таємничих водойм в Україні. Цікаво хоча б те, що вчені і досі не можуть визначити його глибину. За деякими версіями, Берестувати має подвійне дно: так, ілюзію дна створює опале листя і гілки. Озеро вкрите лататтям, туристів дивують екзотичні болотяні рослини. Ще одна фішка Берестуватого – вкриті зеленню “острівки”, які постійно мігрують поверхнею озера.

Берестувате

10. Кагул

Озеро в низині Дунаю вважають найбільш південною точкою України після Криму. Недаремно саме Кагул обирають перелітні птахи для зимівлі. На берегах водойми красиво, тепло і майже немає вітру, а скелі та квітуча рослинність створюють унікальну картинку.

Кагул

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.