У Львові видали перший кредит на купівлю житла за державною програмою “Доступна іпотека 7%”. Договір підписало молоде подружжя. Згідно з умовами вони щомісячно платитимуть за квартиру близько 10 тисяч гривень.
Джерело: Суспільне.
Назар та Марія одружені 3 роки. Зараз вони живуть в орендованій квартирі. Їхнє власне житло буде втричі більше. Подружжя обрало однокімнатну квартиру в спальному районі міста.
“Так важко було б сплачувати, а 7% — це більш реально, перші роки до 10 тисяч. Я вже планую зайти туди, коли вона буде остаточно наша. Вже собі уявляю, як майбутня господиня, що де буде: кухня, спальня”, — каже Марія Хомишин.
За умовами програми кредит розрахований на 20 років. Начальник відділення банку Федір Досяк каже, шо подружжя звернулося до них для отримання кредиту.
“Знайшли собі нерухомість в новобудові, їм підійшов метраж, вибрали і звернулися до нас. Подали документи на квартиру, ми прийняли позитивне рішення і маємо: сьогодні молоде подружжя підписало кредитний договір та отримало гроші”, — каже Федір Досяк.
Отримати кредит можна лише на квартири у новобудовах, яким не більше трьох років, або на ті, які починають будувати. Один із двох членів сім’ї повинен працювати офіційно. Максимальна сума кредиту – 2 мільйони гривень, початковий внесок – 15% від вартості квартири.
“Також є обмеження по максимальній зарплаті — це є розмір десятикратної зарплати в регіоні. Тобто якщо в регіоні середня зарплата — 11 тисяч гривень, то відповідно 110 тисяч гривень — це максимальна зарплата на сім’ю. Сім’ї, які заробляють більше такої зарплати, не можуть приймати участь в цій програмі”, — каже заступник директора Львівської обласної дирекції банку Тарас Шмигельський.
Невдовзі кредити на житло отримають мешканці Трускавця та Самбора.
Що відомо
- Наприкінці лютого Міністр фінансів Сергій Марченко повідомив, що українці зможуть отримати перші кредити за програмою “Доступна іпотека” під 7% на початку березня 2021 року.
- 15 лютого Кабінет міністрів ухвалив зміни до Порядку здешевлення вартості іпотечних кредитів, якими, спрощуються критерії для позичальників. Зокрема постановою передбачено виключення визначення категорій осіб, які можуть бути позичальниками.
- Президент Володимир Зеленський ветував мораторій на стягнення боргів, який передбачав заборону на примусове виселення боржників із заставлених квартир, і запропонував ухвалити його в новій редакції.
- Верховна рада зробила крок до врегулювання захисту боржників при їх спілкуванні з колекторськими компаніями, запропонувавши встановити для колекторів вимоги поведінки.
- Адвокат Сергій Делидивка розповів Суспільному, що має знати кожен українець, аби убезпечити себе від “вибивання” чужих боргів.
Підтримайте проект на Patreon