Зеленський далекий від обіцянки побороти корупцію, – Financial Times

Авторитетне західне видання Financial Times присвятило матеріал справі суддів Окружного адміністративного суду Києва, яких Національне антикорупційне бюро підозрює в корупції і спробі захоплення влади в країні.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ.

“У більшості країн судді борються з мафією. В Окружному адміністративному суді Києва деякі з суддів самі є мафією, зазначають антикорупційні журналісти.

Навіть за мірками сумнозвісної і корумпованої судової системи України звинувачення, засновані на перехоплених НАБУ телефонних розмовах, є екстраординарними. Записи були зроблені під час розслідування проти судді Павла Вовка, голови окружного адміністративного суду столиці України”, – сказано в статті.

У ній для іноземного читача викладаються деталі операції НАБУ і суть звинувачень, які висуваються стосовно голови ОАСК і його колег.

Сам Вовк у коментарі виданню заявляє, що голоси на записах НАБУ “певною мірою схожі на його голос і голоси його колег”. Однак, за його словами, “таких розмов між мною і моїми колегами не було. Без сумніву, це фікція”.

“Ця справа показує, наскільки Володимир Зеленський, колишній комік, обраний президентом минулого року завдяки обіцянці “зламати систему” корупції в країні, далекий від її реалізації”, – підкреслює автор матеріалу.

Також зазначається, що активісти і судові експерти закликають президента Зеленського виконати умови МВФ, подавши закон про ліквідацію ОАСК шляхом передачі його повноважень Верховному Суду. Однак два тижні тому в пості на Facebook офіс Зеленського заявив, що він не має права втручатися в судову систему, додає автор статті.

17 липня 2020 року детективи НАБУ повідомили про підозру голові Окружного адміністративного суду міста Києва, його заступнику та ще п’ятьом суддям цього суду, а також голові Державної судової адміністрації України.

21 липня в НАБУ повідомили, що в межах кримінального провадження, за яким Національне антикорупційне бюро в п’ятницю проводило обшуки в Окружному адміністративному суді столиці, про підозри повідомили вже 12 особам.

Голова Окружного адміністративного суду Києва Вовк називає ці звинувачення замовленням “іноземних агентів”, які нібито намагаються захопити судову владу. Судді Окружного адмінсуду Києва заявили про “безпрецедентний тиск” і попросили втрутитися президента Володимира Зеленського.

11 серпня НАБУ оголосило в розшук голову ОАСК Вовка, його заступника, трьох суддів цього суду та двох ексчленів ВРП. Вовк у відповідь заявив: “Я в Україні, не ховаюся, готовий прибути в НАБУ на допит”.

Вища рада правосуддя розглянула питання тимчасового відсторонення від посад суддів ОАСК. ВРП ухвалила рішення повернути генеральному прокурору Ірині Венедіктовій клопотання про тимчасове відсторонення від здійснення правосуддя судді глави ОАСК Павла Вовка у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності.

Також ВРП ухвалила рішення відмовити в задоволенні клопотання про відсторонення від здійснення правосуддя заступника глави ОАСК Євгена Аблова, мотивувавши це тим, що докази, якими обґрунтовано підозру, висунуту судді Євгену Аблову, отримані способом, що не відповідає вимогам Кримінального процесуального кодексу України, – без дозволу суду на використання результатів негласних слідчих (розшукових) дій, отриманих під час розслідування іншого кримінального провадження.

В задоволенні клопотання про відсторонення судді ОАСК Ігоря Качура було відмовлено в зв’язку з відсутністю належного обґрунтування висунутих йому підозр, клопотання щодо судді ОАСК Олексія Огурцова – повернуто генпрокурору без розгляду в зв’язку з порушенням порядку повідомлення судді про підозру.

 
Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.