Ужгород стане першим містом в Україні, де збудують ромські квартали

Влада Ужгорода вирішила боротися з несанкціонованими поселеннями ромської меншини

В Ужгороді будуватимуть нові квартали для закарпатських ромів. Це перше місто для впровадження такої практики, адже тут вже є 4 ромські поселення, які стихійно розростаються, повідомила прес-служба Ужгородської міськради, пише zaxid.net.

Програма із будівництва впроваджується згідно з планом заходів щодо реалізації Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромів до 2020 року, яку ще кілька років тому розробив Кабмін.

Згідно з повідомленням, наразі детальний план передбачає межі територій, на яких можливе розміщення житла, після чого стоятиме питання надання земельних ділянок, і лише тоді можна приступати до реалізації проекту, який, скоріш за все, буде пілотним в Україні.

Як пояснили в міськраді, Ужгород для цього обрали тому, що саме тут найбільша кількість місць компактного проживання ромів. При цьому в мерії припустили, що кошти на будівництво житла виділить або Мінрегіонбуд, або інші джерела.

Заступник міського голови Ужгорода Ігор Фартушок пояснив, що в місті є місця, де компактно проживають роми. Проте в останні роки несанкціоновані поселення розростаються, є і самозахоплення територій, тому «питання узаконення житла, де це можливо, стоїть дуже гостро».

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.