Понеділок, 5 грудня

У Тернополі архієпископ УАПЦ розважався зі священниками у нічному клубі

Поведінку священнослужителів оцінять сьогодні на соборі УАПЦ

Архієпископ УАПЦ Мстислав витанцьовував з дівчатами, а його підлеглі влаштували бійку

Архієпископ УАПЦ Мстислав витанцьовував з дівчатами, а його підлеглі влаштували бійку

Архієпископ Тернопільський і Подільський Української автокефальної православної церкви Мстислав у ніч на 28 вересня розважався з іншими священнослужителями в тернопільському нічному клубі «Сіті». Про це йдеться в сюжеті ТСН, який був показаний в підсумковій програмі новин 16 жовтня.

На відео з камер спостереження нічного клубу, яке потрапило в розпорядження журналістів, видно людину, схожу на Мстислава. Він прийшов в компанії людей, яких журналісти ідентифікували як настоятеля тернопільського церкви Різдва Христового отця Ігоря Семирозума, скарбника цієї церкви протоієрея Володимира Герасимчука та іподиякона Віталія Окунського.

Чоловік, схожий на Мстислава, танцював і розважався з дівчатами, а потім долучився до бійки, яку затіяли його підлеглі.

У коментарі ТСН архієпископ Мстислав заперечив і бійку, і нічні розваги. Проте факт підтвердила поліція.

Журналісти також звернулася до предстоятеля УАПЦ Макарія, проте він відмовився у присутності камери переглядати скандальне відео. Однак стало відомо, що цей скандал будуть обговорювати на соборі УАПЦ у вівторок, 18 жовтня.

Наразі предстоятель УАПЦ не виступив з заявою з приводу цього інциденту. Тим часом на сайті Тернопільської єпархії з’явилося звернення від голови Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія Наталії Шевчук, в якому вона просить не карати архієпископа Мстислава та його компаньйонів.

У зверненні Шевчук зазначила «нам, вірянам УАПЦ, вельми прикро спостерігати за тим, як Високопреосвященніший архиєпископ Мстислав на очах у всієї України та за участю кліриків його Єпархії демонструє неприйнятну для архиєрея та ченця розкуту сексуальну поведінку та грубо порушує священні канони».

Разом із цим, вона закликала не карати архиєпископа.

«Керуючись духом християнської любові, а також тим, що УАПЦ наразі не є канонічно визнаною Помісною Церквою світового православ’я, а, отже, формально не зобов’язана завжди та в усьому діяти у точній відповідності до канонічного права Православної Церкви.

Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія закликає Предстоятеля УАПЦ Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Макарія та Архиєрейський Собор нашої Церкви утриматися від розгляду даного інциденту у церковному суді та не застосовувати стосовно архиєпископа Мстислава та його кліриків канонічних санкцій, що відповідають задокументованим на відео канонічним порушенням», – йдеться у зверненні.

Джерело: zaxid.net

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.