Понеділок, 20 травня

У Мукачівському замку угорського орла замінять на герб України

Мукачівський історичний музей, що розміщений в замку “Паланок”, оголосив конкурс на розробку та виготовлення державного символу України – герба України

Відповідне оголошення розміщене 12 жовтня, на сторінці закладу в Фейсбуці.

Як зазначається, герб планується розмістити на території замку “Паланок”. З відповідними пропозиціями автори оголошення пропонують звертатися на електронну адресу музею.

Як повідомляє Закарпаття онлайн з посиланням на співрозмовника в Мукачівській міській раді, йдеться про намір влади Мукачева замінити державним символом України символ військової потуги Угорщини – орла-турула, який височіє над Мукачевом через злочинне недбальство місцевої влади з 12 березня 2008 року.

Опосередковано, на думку видання, про це свідчить те, що інформацію про оголошення конкурсу доповнено світлиною постамента, на якому наразі встановлений орел.

Формально ініціатором встановлення угорського політичного символа на одному з бастіонів замку “Паланок” є американський бізнесмен – виходець із Мукачева. На знак протесту проти встановлення турула над Мукачевом у 2008 році виступили українські організацій Закарпаття. Аби вирівняти ситуацію, біля постаменту з турулом тоді було встановлено багатометрову щоглу з великим прапором України.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.