Понеділок, 27 травня

У Береговому українцям видають угорські паспорти під клятву та шампанське (відео)

У консульстві Угорщини в Береговому Закарпатської області громадянам України видають угорські паспорти.

Процедура супроводжується келихом шампанського на честь отримання другого громадянства та інструкціями не повідомляти про отримання документів українській владі. При цьому громадяни України вголос присягають на вірність Угорщині.

Відповідне відео опублікувала державна агенція «Укрінформ». Журналісти кажуть, що отримали відео з власних джерел.

«Присягаю, що вважаю Угорщину своєю батьківщиною. Буду вірним громадянином, захищатиму і служитиму Угорщині. Хай допоможе мені Бог», – тричі повторюють громадяни текст присяги на тлі угорського прапора.

Після гімну власники нових угорських паспортів отримують інструкції від угорських дипломатів. «Приховуйте від державних структур України факт отримання угорського громадянства», – закликає угорський дипломат.

Укрінформ попросив консульство Угорщини в Береговому в установленому законом порядку прокоментувати цю інформацію, а саме – підтвердити або спростувати факт видачі паспортів Угорщини українським громадянам, а також факт надання відповідних рекомендацій. Проте письмовий запит агенції поки що залишився без відповіді, а спроба зв’язатися у телефоному режимі з установою була безуспішною: працівниця, з якою журналістів з’єднав оператор, не розуміла української мови, а наданий інший номер не відповідав.

Натомість у посольстві Угорщини в Києві, куди журналісти надіслали аналогічний запит, підтвердили факт отримання листа, але відмовилися його коментувати.

«Мы отослали ваш запрос в наше министерство. Если там захотят, то, возможно, вам ответят», – відповіла співрозмовниця російською мовою і при цьому наголосила, що українською не володіє.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.