Триває сезон збору журавлини українцями в білоруському Поліссі

З 5 вересня 2015 року було відновлено сезонний спрощений пропуск мешканців 10 прикордонних сіл Рівненської області для збору журавлини на території Поліського лісгоспу Республіки Білорусь, що навпроти ділянки відділу прикордонної служби «Березове».

Дане питання обговорювалося на зустрічі з білоруськими прикордонниками за ініціативи Держприкордонслужби, на якій наголошувалося на необхідності продовження сезонного пропуску. Білоруська сторона відгукнулася на пропозицію українських прикордонників. Згідно з двосторонньою домовленістю представників Луцького та Пінського прикордонних загонів збирачам ягід та грибів з Рокитнівського району Рівненщини дозволено відвідувати білоруські ліси та болота до 15 листопада через облаштовані тимчасові місця пропуску «Познань», «Березове» та «Дроздинь». Всього з початку сезону збору дикоросів в цьому році, а це і  чорниці і журавлини, пропущено встановленим порядком майже 10 тисяч місцевих мешканців, 1300 з яких діти.

Але поряд з дисциплінованими жителями українського прикордоння, які дотримуються термінів відкриття та закриття сезону, часових показників щодо обов’язкового повернення та спеціально встановлених місць для перетину кордону, є і таки, яких було затримано та оформлено порушниками державного кордону як українською стороною, так і білоруськими колегами. Зокрема, за період збору чорниці затримали 38 таких недобросовісних місцевих мешканців, яких притягнуто до адміністративної відповідальності та позбавлено перепусток і відмовлено у пропуску за журавлиною до кінця сезону.

Державна прикордонна служба України ще раз інформує про адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення законодавства як України так і Республіки Білорусь з прикордонних та природоохоронних питань. Нагадуємо про можливість скасування білоруською стороною досягнутих домовленостей про сезонний пропуск у разі систематичних порушень державного кордону, прикордонного режиму, намагань місцевих мешканців потрапити до білоруських заповідників без квитанцій про сплату державного мита за їх відвідування.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.