На Волині священик УПЦ МП відмовився відспівувати померлу ромську дитину

537
На Волині священик УПЦ МП відмовився відспівувати померлу ромську дитину
Регіна Чужук

Поховати дитину погодився священик УПЦ КП

У селі Озеро Ківерцівського району Волинської області священик УПЦ МП відмовився похоронити дев’ятирічну ромську дівчинку, яка померла від раку. Свою відмову духівник пояснив тим, що дитина була хрещена у церкві УПЦ Київського патріархату, відтак і обряд поховання, на його думку, має відбуватись у цій же церкві.

Як інформує місцеве видання ВолиньPost, місцевих ромів обурило таке ставлення священика.

«Де вона хрестилася – там, каже, хай і проводять обряд. Це неправильно. Немає різниці українська чи російська церква – усі ми перед Богом. Священика не треба за це карати, бо всяке буває», – розповіла бабуся померлої Ганна Чужук.

Бабуся померлої Ганна Чужук
Бабуся померлої Ганна Чужук

Натомість у Московському патріархаті переконані, що все зробили правильно, бо відспівати представника іншої конфесії не мають права.

Зступник голови ківерцівської громадської організації «Терне Рома» Степан Чужук
Зступник голови ківерцівської громадської організації «Терне Рома» Степан Чужук

«Все це тому, що УПЦ і УПЦ КП – різні конфесії. Так само і в інших конфесіях. В Римо-католицькій церкві не відспівують представників, наприклад, Християн Віри Євангельської, а в Українській греко-католицькій церкві не відспівують представників церкви Свідків Єгови. Попри те, як ці ситуації завжди подаються інформаційно, ця практика є абсолютно нормальною для людей, які є вірними тієї чи іншої конфесії. Взагалі це є нормою, коли людину відспівують там, де вона була охрещена», – розповів голова прес-служби Волинської єпархії УПЦ МП Олег Точинський.

Отець Іван
Отець Іван

Іншу думку має декан Ківерцівського району УПЦ КП протоієрей Іван Семенюк.

«Я скажу в першу чергу як людина: я співчуваю батькам, я співчуваю односельчанам. І, повірте мені, я не ділю нікого. Є свої канони, є свої правила, але, щоб відмовитися хоронити, повинна бути причина. І тут канонічність ні до чого, тим більше, що ми скоро будемо єдиною церквою. А як потім відповідати перед самим собою і перед Богом?», – зазначив Іван Семенюк.

Церква у селі Озеро
Церква у селі Озеро

У середу, 5 вересня, дівчинку відспіває священик УПЦ КП із сусіднього села.