Активісти прибрали стихійні звалища у Карпатах

В Івано-Франківській області, на території Національного природного парку «Верховинський», активісти прибрали стихійні сміттєзвалища.

Про це повідомляє Національний природний парк «Верховинський», пише Укрінформ.

«За фінансової підтримки WWF Україна, в рамках проєктів «Життя великим хижакам Європи» та «Співжиття заради збереження» працівниками НПП «Верховинський» та громадською організацією «Зелене серце Карпат» 4 листопада проведено екологічну акцію по прибиранню сміттєзвалища. Досить неприємним було те, що багато сміття та побутових відходів поросли бур’янами, а значить вже кілька років знаходились біля дороги. Спільними зусиллями сміттєзвалища було очищено», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що одне із таких сміттєзвалищ виникло на дорозі до Буковецького перевалу. Саме його почав відвідувати ведмідь у пошуках їжі.

«Це небезпечно як для звіра, так і для людей, адже коли хижак голодний – до біди недалеко. З іншого боку, звірі на сміттєзвалищах є легкою здобиччю для браконьєрів. Думаємо, ведмідь вже не буде приходити харчуватись відходами, які можуть спричинити його загибель», – наголосили співробітники парку.

Як писали раніше, у Верховинському районі селяни помітили молодого ведмедя, який почав нишпорити біля їх дворів. Звір шукав яблука, вулики, аби наїстися на зиму.

Науковці стверджують, що ведмеді залягають в барлоги з першими морозами. У теплі зими хижаки можуть і не засинати.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.