Європейські депутати вдягнули вишиванки на знак підтримки України

Євродепутат від Португалії Жузе Інасіу Фаріа (José Inácio Faria) вдягнув вишивану сорочку на знак підтримки України у рамках всесвітньої акції “День вишиванки – день солідарності з Україною”.

Про це повідомляєтся на сторінці ініціатора акції, ГО «Всесвітній день вишиванки», у Facebook, пише Укрінформ.

«Привіт, мене звати Жузе Інасіу Фаріа. Я – португалець, євродепутат. Підтримую Україну в усіх моментах її сучасної історії. Я одягнув цю вишиванку тому, що вірю в Україну та вірю в територіальну цілісність України. Мені подобаються українські традиції та культура. Я – українець», – сказав євродептутат.

Вишивану сорочку вдягнув також депутат німецького Бундестагу Омід Нуріпур.

«Я вдягнув сьогодні вишиванку з трьох причин. По-перше, аби тим самим визнати, що Україна є самостійною державою з видатною власною чудовою історією і високою культурою. По-друге, аби висловити солідарність країні, яка сьогодні перебуває під тиском і після Революції Гідності була втягнена в російську агресію, але, тим не менш, досягла значного прогресу за останні п’ять років, здійснила чимало реформ, серед іншого, завдяки активному громадянському суспільству, яке просуває країну вперед попри існуючі труднощі. По-третє, тому що вона просто красива. Тому що це – чудовий предмет одягу, який я із задоволенням ношу», – розповів депутат.

Зазначається, що “День вишиванки – день солідарності з Україною” – всесвітня акція, яку цього року започатковує ГО “Всесвітній день вишиванки” спільно з українськими посольствами та об’єднаннями українців закордоном.

У рамках акції відомі та впливові іноземці одягають українські вишиті сорочки як вияв солідарності з Україною. 

«Наша спільна мета та завдання: підтримка рівня світової уваги до потреби спільного протистояння російській агреcії,  пропагуваня української культуру закордоном, підвищення позитивного іміджу України у світі, привернення уваги українців до того, наскільки високо світова спільнота оцінює наші історичні надбання», – йдется у дописі.

Всесвітній день вишиванки цього року відзначають 16 травня.

У ГО «Всесвітній день вишиванки» подякували за співпрацю Посольству України в Португалії та ТМ «Фолк Мода».

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.