Понеділок, 17 червня

“ЄС” вимагає усунення Фокіна з ТКГ через ініціативи щодо Донбасу

Партія “Європейська Солідарність” вимагає відсторонення першого заступника голови української делегації у Тристоронній контактній групі Вітольда Фокіна. Його заяви щодо повної амністії, проведення виборів в ОРДЛО та особливого статусу для всього Донбасу загрожують існуванню України як держави.

Про це йдеться у офіційній заяві політсили, опублікованій на сайті “ЄС”, пише Обозреватель.

“Заява першого заступника голови Тристоронньої контактної групи Вітольда Фокіна про можливість проведення виборів в ОРДЛО, загальної амністії і “особливого статусу” – це план демонтажу української державності. Якщо в Мінських угодах ідеться про особливості місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, Фокін пропонує особливий статус для усього Донбасу. Таким чином, представник України у переговорній групі пропонує росіянам навіть більше, ніж вони просять”, – сказано в заяві.

У політсилі наголошують: зазіхання на територіальну цілісність України неприпустимі – від кого би вони не виходили.

“Європейська Солідарність” наголошує, що Україна неподільна. Будь-які посягання на територіальну цілісність держави є неприпустимими, а вибори можуть бути проведені тільки після звільнення Донбасу без тиску, а не під дулами автоматів”, – заявили у “ЄС”.

Тим більше дивно, на переконання представників політсили, коли такі заяви ретранслюють ті, кому за статусом слід було би відстоювати національні інтереси.

“Позиція української делегації в ТКГ – це питання української державності і національної безпеки. Не можна допустити капітуляції, розхитування ситуації в країні і провокацій подібними заявами. Вкотре вимагаємо від влади негайно оприлюднити позицію української делегації. Замість публікації різноманітних світоглядних позицій Фокіна, який кілька років тому закликав Україну з розумінням поставитися до російської анексії Криму”, – підкреслили у партії.

У Порошенка наголосили: наразі чинна влада має відсторонити Фокіна – або визнати, що повністю підтримує його пропозиції, які ретранслюють усі вимоги Російської Федерації.

“Європейська Солідарність” вимагає негайного усунення Фокіна зі складу українського представництва у ТКГ, інакше ми будемо вважати, що особливий статус для всього Донбасу – це пропозиція Зеленського. І це змусить нас скоригувати ставлення партії до самого президента і зайняти більш жорстку позицію, розуміючи, що саме він є покровителем капітулянтського курсу”, – завершили автори звернення.

У свою чергу нардеп від ЄС Ірина Фріз выдзначила, що “заява посадової особи (Фокіна, – ред.) є підставою для відставки, адже те, що він озвучив – це так звана формула Штанмайера, яку написав Путін і намагався продавити її через всі можливі інстанції”.

“Тобто ми отримали людину, яка нав’язує нам позицію Росії. Відповідно національні інтереси України пану Фокіну або невідомі, або не потрібні. То чи потрібна така посадова особа Україні?” – написала Фріз на свої сторінці у Facebook.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.