Вінничанина, який вбив чужого собаку, засудили до 5 років в’язниці

Вінницький міський суд визнав винним 28-річного вінничанина Юрія Маркіна, який у березні 2019 року ударив ногою собаку на очах у 80-річного господаря Сергія Липача. Від удару тварина загинула

Суд призначив 28-річному чоловіку покарання у вигляді 5 років позбавлення волі з врахуванням молодого віку обвинуваченого, відсутності пом’якшуючих обставин. Підставою була частина 3 статті 299 Кримінального кодексу України, передає Еспресо.TV з посиланням на вінницьке інформаційно-аналітичне видання Vежа, пише Еспресо.

Також суд застосував до нього запобіжний захід у виді цілодобового домашнього арешту до набрання вироку законної сили. Вирок ще не набрав законної сили.

В судовому засіданні обвинувачений свою вину не визнав. На підставі обвинувачення, прокурор просила суд призначити 28-річному чоловіку покарання у виді 7 років позбавлення волі.

Довідка

В українському законодавстві з 2017 року суттєво підвищено відповідальність за жорстоке поводження з тваринами. Зокрема, ст. 299 Кримінального кодексу України було доповнено частиною третьою, в якій дії щодо жорстокого поводження з тваринами, що вчиняються з особливою жорстокістю або у присутності малолітнього чи неповнолітнього, або щодо двох і більше тварин, або повторно, або групою осіб, або вчиняються активним способом стали підставою кримінальної відповідальності та передбачають покарання у виді позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років.

Відтак жорстоке поводження з тваринами за наведених обтяжуючих обставин відповідно до ст. 12 Кримінального кодексу України є тяжким злочином.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.