В України почали діяти нові штрафи для власників євроблях

132
євробляхи

У разі перевищення строку доставки транспортних засобів до кордону від 20 до 30 діб передбачають штраф у розмірі 85 тис. гривень.

Пише Твоє Місто

Із 22 серпня в Україні набули чинності нові штрафні санкції за ввезення та користування автомобілями на європейських номерах. Про це повідомляє прес-служба ДФС України.

До цього часу власники автомобілів з іноземною реєстрацією мали змогу оформити свої автівки та уникнути таких штрафів.

22 серпня набувають чинності нові санкції, зокрема:

  • у разі перевищення строку доставки транспортних засобів до кордону від 20 до 30 діб передбачають штраф у розмірі 85 тисяч грн;
  • якщо строк перевищили більш ніж на 30 діб, то розмір штрафу сягатиме 170 тисяч грн або такі авто конфіскують;
  • аналогічні розміри штрафів і при перевищенні строків тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування та комерційного призначення;
  • також передбачають відповідальність за передачу «євробляхи» у володіння або розпорядження іншій особі та її використання у комерційних цілях. При такому порушенні доведеться сплатити штраф у розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян — 34 тис. грн.

Нагадаємо, закон про розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації ухвалили у листопаді торік. До 22 лютого розмитнити машину можна було зі знижкою 50%, а з лютого по 24 травня тривав перехідний період, за який водії ще могли розмитнити авто, але за повною вартістю. На Львівщині за пільговий період розмитнили понад 11 тисяч автомобілів. Штрафи мали запровадити ще з 24 травня. Втім через протести, парламент вирішив відтермінувати штрафування на три місяці.

Днями президент України Володимир Зеленський ініціював законопроєкт, яким пропонував знову відстрочити штрафи за «євробляхи» до кінця 2019 року. Це мало би бути останнім терміном продовження періоду розмитнення.