Понеділок, 24 червня

Україна мусить бути в НАТО: Волкер назвав єдиний спосіб гарантувати безпеку в Європі

Фіналом розв’язаної Росією війни проти України може бути тільки беззаперечна поразка РФ, і та неминуче програє, але загроза країни-агресора сусідам не зникне. Тому єдиний спосіб гарантувати безпеку в Європі – прийняти українську державу, а також Грузію та Молдову до НАТО.

Так вважає ексспецпредставник Державного департаменту США з питань України та постійний представник США у НАТО в 2008-2009 рр. Курт Волкер. В інтерв’ю LRT.lt він заявив, що війна може закінчитися наступного року, і для Кремля це не буде успіхом, а якби диктатор Володимир Путін у відчаї вдався до ядерної зброї, це мало б катастрофічні наслідки, пише Обозреватель.

“Росіяни знають, що це був би кінець їхньої армії, якби вони це зробили”, – зазначив колишній посол, який нині є радником ради директорів литовської компанії Avia Solutions Group (ASG).

За словами Волкера, він не бачить перспектив переговорів між Москвою та Києвом, оскільки кремлівський лідер не налаштований на мирне врегулювання війни.

“Я думаю, що Путін поставив перед собою низку військових цілей, яких він не в змозі досягти, але все відчайдушніше прагне це зробити. Він їм відданий і не відступить. Але єдиний варіант, як може закінчитися ця війна, – це поразка Росії. Путін не має засобів для перемоги. Армія РФ програє, і я думаю, що це також матиме наслідки для нього в самій країні. Він це знає, тому перебуває в дуже скрутній ситуації, і на цьому етапі немає жодних перспектив будь-яких переговорів”, – пояснив дипломат.

Курт Волкер

Курт Волкер

На думку Волкера, російські атаки на українську цивільну інфраструктуру свідчать про слабкість країни-агресора. Вона не лише вичерпала ресурси для наступальних дій, а й неспроможна буде утримати загарбані території.

“Це останні витки конфлікту. Це займе трохи часу, цього року війна не закінчиться. Але, по-перше, те, що ми бачимо удари безпілотників і бомбардування українських міст, є ознакою слабкості Росії. Її війська не мають можливості просуватися на полі бою, не можуть захопити нові території і навіть не здатні утримати ту, яка є… У них немає власної зброї, тому вони їдуть в Іран, щоб отримати дрони, у Північну Корею – просити ракети, їдуть у Білорусь та дістають боєприпаси зі складів”, – зазначив експредставник Держдепу.

Він також наголосив, що мобілізаційні заходи в РФ не здатні змінити хід війни на її користь. Окупаційні війська дійсно виснажили себе, і в Кремлі б не намагалися призвати 300 тисяч людей, якби вже не втратили більш ніж 100 тисяч.

“А нові солдати, яких вони вербують, ненавчені, непридатні, вони не хочуть бути там. Тож ці відчайдушні кроки показують слабкість Путіна, який намагається продовжувати цю війну”, – сказав дипломат.

Росія програє війну проти України, але загроза нікуди не зникне: Волкер назвав єдиний спосіб гарантувати безпеку в Європі

Водночас Волкер висловив переконання, що українська армія у значно кращому становищі, враховуючи і моральний аспект, що дозволить їй здобути низку успіхів на полі бою до настання цієї зими.

“Українці дуже мотивовані, вони добре оснащені Заходом, дбали про свій особовий склад протягом усієї війни, тому вони в кращій формі й тиснуть на російські сили. Ми бачимо повідомлення про їхні нові успіхи в Херсонській області, і вони, ймовірно, повернуть Херсон і всю цю область на захід від річки Дніпро до зими”, – переконаний він.

Щодо можливості використання Росією ядерної зброї, дипломат вважає такий сценарій малоймовірним. За його словами, стримувальним фактором для Росії є висока ймовірність жорсткої військової відповіді на таку атаку з боку західних союзників України.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.