Угорський посол поскаржився на складнощі у вивченні української мови та запропонував своє бачення реформи освіти в Україні

552
Посол республіки Угорщина Іштван Ійдярто
Посол республіки Угорщина Іштван Ійдярто

Посол республіки Угорщина Іштван Ійдярто висловився про впровадження української мови та складнощі у її вивченні

Про це надзвичайний та повноважний посол Угорщини висловився у інтерв’ю виданню “Главком“.

Уродженець міста Берегове пан Ійдярто поскаржився на складнощі у вивченні української мови та запропонував своє бачення реформи освіти в Україні.

“Угорщину зараз представляють як країну, яка блокує освітню реформу в Україні, але це не так”, – стверджує посол.

У своєму коментарі Ійдярто висловлює думку, що вивчення в школах предметів українською мовою призведе до того, що діти на Закарпатті не знатимуть ані української, ані угорської мов: “змішана система, яку пропонується ввести, призведе до того, що діти ні угорською, ні українською говорити не будуть”.

Сам посол заявляє, що українська мова йому важко дається через плутанину з російською.

“У своєму житті я навчався тільки угорською. Звичайно, після школи життя склалося так, що потрібно вивчати інші мови. Проте, на мій погляд, якщо у тебе є знання, отримані рідною мовою, потім будь-якою мовою ти зможеш їх передати і використовувати” – пояснює посол.

  • Нагадаємо, нещодавно Угорщина наклала вето на спільну заяву послів Північноатлантичного альянсу щодо України.
  • Раніше Угорщина розкритикувала Закон України “Про функціонування української мови, як державної”, на що тодішній міністр закордонних справ Павло Клімкін відреагував, звинувативши країну-сусідку.
  • Пізніше, очільник МЗС Угорщини встряв у скандал, нанісши візит до Закарпаття перед парламентськими виборами в Україні, на що отримав реакцію діючого міністра Пристайка.