У морських та річкових портах України Постановою Кабміну запроваджено новий порядок здійснення контролю суден

З 8 вересня Державною прикордонною службою України в межах компетенції забезпечено практичну реалізацію норм постанови Кабінету Міністрів України від 07.07.2015 № 491 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», яка дерегулює діяльність державних контрольних органів у морських та річкових портах України.

Слід зазначити, що дана Постанова є прогресивним актом, який містить значну кількість спрощень та інноваційних норм, що визначають порядок здійснення контролю суден у портах і механізми обміну інформацією між учасниками транспортного процесу та державними органами через єдину інформаційно-комунікаційну платформу.

Зокрема, скасовано норму щодо здійснення комісійного контролю суден закордонного прямування, а визначені види державного контролю (крім прикордонного) здійснюються, як правило, документально, без прибуття співробітників контрольних служб на борт судна. Крім того, вантажні операції розпочинаються одразу після постановки судна закордонного прямування до причалу порту, контроль за вивезенням вантажів з території портів покладено на  підрозділи охорони портів за наявності дозвільних відміток митних органів. Також Постановою визначається, що накопичення, перевірка, обробка, зберігання, обмін та передача в електронній формі інформації і документів, необхідних для здійснення прикордонного, митного та інших видів контролю та оформлення осіб, товарів, у тому числі вантажу і багажу, і транспортних засобів, здійснюється за допомогою інформаційної системи портового співтовариства.

Враховуючи вищезазначене, органами охорони державного кордону на ділянках яких є пункти пропуску (контролю) для морського (річкового) сполучення, прикордонний контроль у портах здійснюється у відповідності до нових технологічних схем пропуску осіб, транспортних засобів та вантажів, які імплементовано до норм зазначеної Постанови з урахуванням вимог діючого законодавства з прикордонних питань.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.