Понеділок, 26 лютого

В Китаї під цензуру тепер підпадає навіть прогноз погоди

Після того, як комуністичний режим Китаю випустив нові правила контролю прогнозу погоди, над китайськими метеорологами стали згущуватися хмари цензури.

погода Китай«Закон про метеорологічне прогнозування та організацію розповсюдження прогнозів», який набув чинності 1 травня, забороняє повідомляти прогноз погоди будь якій неофіційній організації або фізичній особі. Порушникам загрожує штраф у розмірі до 50 тисяч юанів (близько $ 8000).

Багато молодих китайців дізнаються про погоду за допомогою телефонних додатків або в соціальних мережах, таких як Sina Weibo, де вони можуть отримати інформацію від сторонніх організацій.

Чоловік на прізвисько Чжоу розповів у інтерв’ю китайській газеті Modern Express, що люди його покоління не довіряють офіційним повідомленням про погоду: «Цей новий закон свідчить про те, що Національному метеорологічного центру не можна довіряти».

«Покоління, до якого належать мої батьки, воліє читати газети і дивитися телевізор, щоб дізнатися прогноз погоди, але я в основному покладаюся в цьому на Weibo і Wechat», – сказав Чжоу.

Юй Синьвень, заступник директора Національного метеорологічного центру, розповів китайським ЗМІ, що новий закон був прийнятий, щоб уникнути плутанини і будь-яких інших негативних наслідків, що виникають через наявність кількох джерел прогнозу погоди.

А ось користувачі мережі стурбовані тим, що режим має намір використовувати цей закон для того, щоб маніпулювати прогнозами і запобігати поширенню реальної інформації про погодні умови. У китайському суспільстві все більш чутливою темою для обговорення стає забруднення повітря в Китаї.

«А що якщо офіційний прогноз погоди виявиться неточним? Вони будуть платити за це компенсацію? »- Говорив один саркастичний коментар.

Китайський адвокат-правозахисник Лі Сен’ян сказав нью-йоркському телеканалу NTD, що закон про заборону повідомлень про погоду від сторонніх організацій охоплюватиме два важливих типи даних: стан смогу і застереження про землетруси.

Хоча землетруси, як відомо, передбачити складно, китайські вчені і місцеві чиновники досягли певних успіхів. У 1975 році вчені в Хайчен, місті з населенням 1 млн на північному сході Китаю, передбачили землетрус магнітудою 7,3. Місцеві чиновники евакуювали жителів міста, що врятувало десятки або сотні тисяч життів.

Проте вже в наступному році 28 липня землетрус магнітудою 7,8 вразило місто Таншань, також на півночі Китаю, від якого загинуло від 240 тисяч до 650 тисяч чоловік. Хоча вчені з Державного сейсмологічного бюро передбачили цю катастрофу за два тижні до цього, лише один повіт в цій місцевості, Цінлун, сприйняв ці повідомлення всерйоз. Проти волі вищих органів влади місцевий секретар партії, ризикуючи своєю політичною кар’єрою, евакуював 470 тисяч жителів Цінлун.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: