У Німеччині водія оштрафували на 4 тисячі євро за знак Z на автомобілі

Адміністративний суд німецького міста Гамбург оштрафував місцевого жителя на 4 тисячі євро за знак Z, розміщений навесні на задньому склі автомобіля. 62-річний водій був визнаний винним у схваленні злочинних дій, передає Радіо Свобода з посиланням на DW.

Літера Z на борту російського військового автомобіля в окупованому ХерсоніЛітера Z на борту російського військового автомобіля в окупованому Херсоні

За плакат на аркуші A4, прикріплений на заднє скло автомобіля, водія спочатку було оштрафовано на 60 денних ставок по 30 євро кожна (1800 євро). Він оскаржив це у суді. Суд збільшив покарання до 80 денних ставок по 50 євро.

Суд вирішив, що численні повідомлення у ЗМІ однозначно вказують на те, що Z – це символіка війни. В ухвалі стверджується, що це може трактуватися як «За перемогу». Рішення ще не набрало законної сили.

Обвинувачений є громадянином Німеччини, який народився в Мекленбурзі. Він заявив, що звʼязок Z з російською війною є сумнівним, передає газета Süddeutsche Zeitung. За його словами, це просто остання буква алфавіту. Його захисник нагадав про існування терміну «покоління Z» (62-річні до нього не належать).

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.