Середа, 29 листопада

У мережі наростає тривога: 19 вулканів вивергаються на Землі одночасно

У всьому світі одночасно вивергаються більше дюжини вулканів, і на цьому тижні до списку приєдналися три нових виверження, повідомляє УНІАН з посиланням на Newsweek.

Як повідомляється, Смітсонівський інститут відстежує нові виверження та оновлює список вулканів, які зараз вивергаються. Останнє оновлення показує три нових виверження, що призвело до загальної кількості вивержень у списку до 19 одночасно. 

За даними видання, нові виверження вулканів змусили деяких людей висловити стурбованість в соціальних мережах.

“Вулкани вивергаються одночасно в Італії, Ісландії, Японії, Мексиці, Росії, Філіппінах тощо. Це цілком нормально, правда?”- написав один з користувачів в X (раніше Twitter).

Однак виверження кількох вулканів одночасно не такі вже й рідкісні. Експерти поспішили розвіяти всі побоювання, стверджуючи, що поточна ситуація абсолютно нормальна.

Варто відзначити, що в даний список не включені абсолютно всі вулкани, що вивергаюься. Вулкан не вносять до списку, якщо він не відповідає певним критеріям, таким як виникнення попереджень про попіл, виникнення нової активності або зміна активності.

Наприклад, гора Етна на Сицилії нещодавно вивергла лаву, але вона не включена до списку вулканів, оскільки вже багато років перебуває у стані майже постійного виверження. Таким чином, на Землі зараз вивергається понад 19 вулканів.

Виверження вулкана Етна

Кілька днів тому вулкан Етна на острові Сицилія випустив фонтан лави та стовп попелу. В результаті виверження вулканічний попіл випав в декількох містах.

Виверження на цьому вулкані можуть траплятися кілька разів на рік і навіть на місяць. За даними вчених, нинішній період вивержень почався в 2013 році.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.